Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 24-letniego mieszkańca Będzina, który w mieszkaniu i w piwnicy posiadał znaczne ilości środków odurzających

Zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu i w piwnicy posiadał znaczne ilości środków odurzających – funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 400 działek marihuany. 24-latek usłyszał już zarzuty.

Policja Dąbrowa Górnicza
24-latek usłyszał już zarzuty

W tym tygodniu dąbrowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Będzina, który był podejrzewany o przestępstwa narkotykowe. 24-latek akurat wychodził z bloku, w którym mieszkał. Kiedy funkcjonariusze wylegitymowali się, próbował uciec. Jak relacjonują policjanci, mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie – kopał ich, szarpał i odpychał, próbował wszelkimi metodami zmusić kryminalnych, by go puścili.

Szybko okazało się, skąd takie zachowanie. Policjanci przeszukali mieszkanie i pomieszczenia zajmowane przez będzinianina, ujawniając znaczną ilość środków odurzających. 24-latek przechowywał spakowaną w worki strunowe marihuanę w liczbie niemal 400 działek. Narkotyki były przechowywane w mieszkaniu – w szafce oraz w piwnicy, na regale. Środki odurzające zostały zabezpieczone przez kryminalnych, a podejrzany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także znieważenia policjantów i wywierania wpływu na ich czynności. 24-latek wkrótce stanie przed sądem.