Druga edycja projektu „Zagłębiowskie wsparcie na starcie”. Pomoc dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Będzina

Rusza druga edycja projektu „Zagłębiowskie wsparcie na starcie”, realizowanego przez Agencję Rozwoju Lokalnego SA w Sosnowcu. Zgłaszać się można od 3 do 20 stycznia 2022 roku.

Pixabay
Rusza druga edycja projektu „Zagłębiowskie wsparcie na starcie”

Wsparcie dla 60 osób

„Zagłębiowskie wsparcie na starcie” to projekt organizowany przez Agencję Rozwoju Lokalnego SA w Sosnowcu. Wartość projektu to 4.278.595,99 zł, z czego wkład Funduszy Europejskich wynosi 3.636.806,59 zł. Jak wyjaśnia ARL, celem projektu jest rozwój przedsiębiorczości poprzez kompleksowe wsparcie samozatrudnienia 60 mieszkańców Dąbrowy Górniczej, Sosnowca oraz Będzina (40 kobiet i 20 mężczyzn), w wieku powyżej 30 roku życia. Chodzi zarówno o osoby bez zatrudnienia oraz osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych, pracujące w ramach umów cywilno-prawnych (których miesięczne zarobki nie przekraczają wysokości minimalnego wynagrodzenia), ubogich pracujących, imigrantów, reemigrantów, osób odchodzących z rolnictwa.

23 tys. zł dotacji

Osoba, która zostanie zakwalifikowana do projektu, na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej otrzyma 23 050 złotych dotacji i finansowe wsparcie w wysokości do 2.800 zł miesięcznie przez 12 miesięcy, na bieżące koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Rekrutacja do projektu to ocena formularza rekrutacyjnego oraz rozmowa z komisją rekrutacyjną.

W ramach programu udzielana zostaje pomoc nie tylko finansowa, ale również merytoryczna. Obejmuje między innymi szkolenie z zakresu przedsiębiorczości oraz pomoc w tworzeniu biznesplanu. Wymaga się jednak wniesienie własnego wkładu finansowego na poziomie około 5,76% wartości wsparcia pomostowego.

Więcej informacji odnośnie projektu uzyskać można telefonicznie pod numerami telefonu: 32 266 50 41, 32 293 36 10 oraz na stronie Agencji Rozwoju Lokalnego SA.