I Będziński Półmaraton Niepodległości odbędzie się w najbliższą sobotę. „Czas na nowe wyzwanie! Podnosimy poprzeczkę”

W sobotę, 11 listopada, odbędzie się I Będziński Półmaraton Niepodległości – uliczny bieg odbędzie się na dystansie 21 kilometrów. Półmaratonowi towarzyszyć będą także inne wydarzenia – bieg i marsz nordic walking na 7 kilometrów.

Fot. FB/ Będzin
W sobotę odbędzie się I Będziński Półmaraton Niepodległości

Sobotnią imprezę organizują Urząd Miejski w Będzinie, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz Robotniczy Klub Sportowy Grodziec. – Czas na nowe wyzwanie! Podnosimy poprzeczkę. W tym roku dystans Będzińskiego Biegu Niepodległości mnożymy x2! To już pewne – zapraszamy na pierwszy będziński półmaraton – podkreślają organizatorzy.

Zapisy internetowe prowadzone były do 3 listopada – online zarejestrowało się niemal 700 zawodniczek i zawodników! Zapisać się będzie można jeszcze w sobotę, w biurze zawodów. Wpisowe na półmaraton wynosi 100 złotych, a na bieg i marsz na 7 km – 80 złotych. Biuro zawodów będzie czynne w czwartek i piątek w Urzędzie Miejskim w Będzinie przy ul. 11 Listopada 20, a także w sobotę, 11 listopada, na terenie plaży miejskiej w Będzinie w godz. 9-11.30.

Tradycyjnie, gwarantujemy świetną zabawę, atrakcyjne nagrody i niepowtarzalną atmosferę – zaznaczają organizatorzy.

Start i meta zawodów zlokalizowana zostanie na plaży miejskiej w Będzinie przy ul. Brzozowickiej. Start półmaratonu zaplanowany został na godzinę 11, biegu na 7 kilometrów – na 12, a nordic walking – na 12:05. Trasa liczy półmaratonu liczy dokładnie 21,097 km.

Dodajmy, że w planach są także imprezy towarzyszące. Odśpiewany zostanie także hymn, ułożona zostanie ponadto „żywa flaga”.

Zamek w Będzinie

Może Cię zainteresować:

Zamek w Będzinie poleca się nie tylko przejezdnym. Sprawdź, co można robić w średniowiecznym zabytku

Autor: Redakcja

25/02/2023

Klockon bedzin 16

Może Cię zainteresować:

Klockon 2023 odbywa się w Arenie Będzin. Dwa dni w świecie klocków. Zobaczcie zdjęcia z imprezy

Autor: Katarzyna Pachelska

01/10/2023