Hokejowy play-off: Zagłębie walczy o pozostanie w grze. Mecz numer 6 już we wtorek na Stadionie Zimowym w Sosnowcu

We wtorek na Stadionie Zimowym w Sosnowcu rozpocznie się mecz numer sześć między Zagłębiem i GKS Katowice w ćwierćfinale play-off Tauron Hokej Ligi. Mistrzowie Polski po pięciu meczach prowadzą 3-2 i sosnowiczanie, chcąc pozostać w grze, muszą wtorkowy pojedynek wygrać.

Zaglebie GKS

Rywalizacja pierwszej drużyny sezonu regularnego Tauron Hokej Ligi i obrońcy tytułu mistrzowskiego – GKS, z ósmą – Zagłębiem, dość niespodziewanie jest niezwykle zacięty. Co ciekawe, tegoroczne play-offy są w ogóle bardzo wyrównane – w pozostałych parach, GKS Tychy – Podhale Nowy Targ, Unia Oświęcim – Cracovia i JKH GKS Jastrzębie-Zdrój – KH Toruń, również jest 3-2!

Wracając do pojedynku Zagłębia z GKS – w weekend, mistrzowie Polski wygrali w „Satelicie” 2:0, jednak podopieczni trenera Piotra Sarnika bardzo długo utrzymywali wynik bezbramkowy – pierwszy gol (Bartosz Fraszko) padł dopiero w 47 minucie. Wygraną katowiczanom zapewnił Grzegorz Pasiut w 58 minucie, kiedy obie drużyny grały „4 na 4”. Zagłębie miało w sumie 10 minut kar (wobec czterech GKS); gra w osłabieniu kosztowała sosnowiczan sporo sił.

We wtorek hokeiści Zagłębia walczyć będą o pozostanie w play-off – jeśli wygrają, o losach rywalizacji decydować będzie mecz numer siedem w Katowicach. Jeśli jednak przegrają – do półfinału awansuje GKS. Wtorkowy mecz na Stadionie Zimowym rozpocznie się o godzinie 18.30.

Ćwierćfinały play-off Tauron Hokej Ligi:

• GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3-2 (5:2, 1:4, 2:1, 3:4 d., 2:0),
  • Re-Plast Unia Oświęcim – COMARCH Cracovia 3-2 (3:5, 2:1 k., 5:2, 1:4, 5:2),
  • GKS Tychy – PZU Podhale Nowy Targ 3-2 (2:1 d., 4:0, 4:2, 2:3, 2:3 d.),
  • JKH GKS Jastrzębie-Zdrój – KH Energa Toruń 3-2 (2:3, 0:1, 2:1 d., 1:0, 3:2).
Zaglebie Sosnowiec po wygranej z GKS Katowice

Może Cię zainteresować:

Wygrana po dogrywce! Hokeiści Zagłębia po czterech meczach remisują w play-off z mistrzami Polski. Kolejny mecz w sobotę w Katowicach

Autor: Redakcja

07/03/2024

Zagłębie Sosnowiec

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec walczą z mistrzami Polski. Na razie lepszy GKS. Dziś na Stadionie Zimowym mecz numer cztery