Hokeiści Zagłębia Sosnowiec ze sponsorem tytularnym. Umowa z EC Będzin została podpisana na trzy lata

Hokeiści Zagłębia zakończyli sezon już po pierwszej rundzie play-off, ale sprawili sporo problemów obrońcy tytułu mistrzowskiego – GKS Katowice. W Sosnowcu liczą na to, że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy. Zwłaszcza, że drużynę wspierać będzie finansowo sponsor tytularny – umowa z EC Będzin SA będzie obowiązywała przez trzy lata.

Fot. Polski Hokej
Zagłębie hokej

Hokeiści Zagłębia porozjeżdżali się już na urlopy, ale w klubie cały czas pracują. Na tyle skutecznie, że w środę, 3 kwietnia, podpisana została umowa z EC Będzin – spółka będzie sponsorem tytularnym sosnowieckich hokeistów. Dzięki umowie budżet klubu wzrośnie o 50 procent wpływów ze źródeł komercyjnych, zaś umowa będzie obowiązywać przez trzy lata.

Jak się okazuje, rozmowy z EC Będzin prowadzone były od grudnia 2023 roku. W efekcie nazwa sponsora tytularnego pojawi się w nazwie klubu, na koszulkach zawodników, a także podczas meczów w nowym Stadionie Zimowym – na bandach i telebimie. Jak jednak podkreślają w klubie, głównym źródłem finansowania hokejowego zespołu pozostaje miasto, mają też nadzieję, że obecność Elektrociepłowni Będzin pomoże przyciągnąć kolejnych sponsorów.

Dodajmy, że wraz z końcem marca hokeistom Zagłębia skończyły się kontrakty, dlatego w najbliższym czasie działacze rozmawiać będą w sprawie nowych umów. Zespół treningi wznowi w czerwcu. Jak zaznacza prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, finansowe wsparcie miasta dla hokeistów „pozostaje na niezmienionym poziomie”. – Chcemy, aby kolejny krok był krokiem w kierunku wyników sportowych, abyśmy emocje, które były w meczu z GKS-em Katowice, przeżywali także na kolejnych etapach play-off – podkreśla.

Zaglebie Sosnowiec po wygranej z GKS Katowice

Może Cię zainteresować:

Wygrana po dogrywce! Hokeiści Zagłębia po czterech meczach remisują w play-off z mistrzami Polski. Kolejny mecz w sobotę w Katowicach

Autor: Redakcja

07/03/2024

Zaglebie GKS

Może Cię zainteresować:

Hokejowy play-off: Zagłębie walczy o pozostanie w grze. Mecz numer 6 już we wtorek na Stadionie Zimowym w Sosnowcu

Autor: Redakcja

11/03/2024

Zagłębie - GKS 2:6

Może Cię zainteresować:

Nie udało się. Hokeiści Zagłębia Sosnowiec po raz czwarty przegrali z GKS Katowice i odpadli z rozgrywek play-off

Autor: Redakcja

13/03/2024