Hokeiści Podhala zostali mistrzami Polski oldbojów. Zagłębie Sosnowiec w „małym finale” lepsze od Polonii Bytom

Hokeiści Podhala Nowy Targ zostali mistrzami Polski oldbojów, wygrywając w finale – po rzutach karnych – z Unią Oświęcim. Gospodarze, Zagłębie Sosnowiec, zajęli trzecie miejsce.

Fot. Facebook/ Zagłębie Sosnowiec Oldboys Hockey Team
Zagłębie Sosnowiec Hockey Oldboys Hockey Team

Stary Stadion Zimowy w Sosnowcu gościł dziesięć zespołów, które w Sosnowcu rywalizowały o tytuł mistrza Polski oldbojów w hokeju na lodzie. Mistrzostwa rozegrano już po raz 29. Po 13 tytuł wywalczyli hokeiści Podhala. Popularne „Szarotki” pokonały w finale Unię Oświęcim, ale dopiero po rzutach karnych – w regulaminowym czasie był remis 2:2. Brązowe medale wywalczyli sosnowiczanie, którzy w „małym finale” okazali się lepsi od Polonii Bytom wygrywając 4:1. W meczu o piąte miejsce Pomorzanin Toruń wygrał z Cracovią 6:4, siódme miejsce zajął połączony zespół z Krynicy i Sanoka (4:1 z Oldboys Bydgoszcz), zaś dziewiąte – GKS Tychy po zwycięstwie nad Stoczniowcem Gdańsk (6:1).

Końcowa kolejność mistrzostw Polski w Sosnowcu: 1. Podhale Nowy Targ, 2. Unia Oświęcim, 3. Zagłębie Sosnowiec, 4. Polonia Bytom, 5. Pomorzanin Toruń, 6. Cracovia Kraków, 7. Krynica & Sanok, 8. Oldboys Bydgoszcz, 9. GKS Tychy, 10. Stoczniowiec Gdańsk. Najlepszym bramkarzem mistrzostw Polski został Dariusz Gruszka z Podhala Nowy Targ, najlepszym napastnikiem – Adam Zych, także z Podhala, zaś obrońcą – Tomasz Połącarz z Unii Oświęcim.

Dodajmy, że kolejne mistrzostwa Polski oldbojów rozegrane zostaną w 2024 roku w Bytomiu. Podczas sosnowieckiego turnieju rozlosowano już grupy. W grupie A znalazły się Podhale Nowy Targ, Zagłębie Sosnowiec, GKS Tychy, Oldboys Bydgoszcz i Polonia Bytom, a w grupie B – Unia Oświęcim, Krynica & Sanok, Pomorzanin Toruń, Cracovia Kraków, Stoczniowiec Gdańsk. Mistrzostwa w 2025 roku zaplanowano w Krakowie.

MB Zagłębie Sosnowiec przegrało półfinał z BC Polkowice

Może Cię zainteresować:

Zespół z Polkowic okazał się za mocny. Koszykarki Zagłębia zagrają o brązowe medale mistrzostw Polski. Po raz pierwszy w historii klubu

Autor: Redakcja

30/03/2023

Polska przegrała w Sosnowcu z Czechami

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: nieudany debiut reprezentacji na nowym stadionie ArcelorMittal Parku. „Byliśmy trochę przestraszeni”

Autor: Jacek Gaim

26/03/2023