Sosnowiec: nieudany debiut reprezentacji na nowym stadionie ArcelorMittal Parku. „Byliśmy trochę przestraszeni”

Piłkarski stadion ArcelorMittal Parku po raz pierwszy gościł reprezentacje. Polska kadra do lat 20, w ramach rozgrywek Elite League, zwanych też Turniejem Ośmiu Narodów, zmierzyła się w Sosnowcu z Czechami. W zespole trenera Miłosza Stępińskiego znalazło się dwóch piłkarzy Zagłębia, a na boisku pojawił się jeden z nich.

PZPN
Polska przegrała w Sosnowcu z Czechami

Turniej Ośmiu Narodów to cykl spotkań towarzyskich zespołów do lat 20. W rozgrywkach uczestniczą reprezentacje Włoch, Niemiec, Rumunii, Portugalii, Anglii, Norwegii, Czech i Polski. Dla naszej drużyny mecz z Czechami był piątym w ramach Elite League i jednocześnie pierwszym w tym roku. Wcześniej nasi reprezentanci pokonali Portugalczyków i Włochów, a przegrali z Niemcami i Rumunami.

W polskiej kadrze na mecz z Czechami znalazło się dwóch zawodników występujących w Zagłębiu Sosnowiec. Wypożyczony z Lecha Poznań, Filip Borowski grał od pierwszego gwizdka do 65 minuty. Adrian Troć, z powodu kontuzji, której doznał na przedmeczowym treningu, nie mógł zadebiutować w reprezentacji.

Polska reprezentacja mecz z Czechami przegrała. Rozstrzygnięcie padło już w 20 minucie; lepsi do przerwy Czesi, za sprawą Denisa Alijagiča, trafili do polskiej bramki. Nasz zespół grał lepiej w II połowie, ale brakowało kropki nad „i”, choć szanse przecież były, także już w doliczonym czasie gry.

Po meczu powiedzieli:
Miłosz Stępiński,
trener kadry U20 : – Z przebiegu pierwszej części meczu jestem zadowolony z gry w defensywie, mimo że w tym składzie zagraliśmy po raz pierwszy. Niestety, byliśmy trochę przestraszeni, mieliśmy za dużo strat. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy zagrać aktywniej, by zdobyć bramkę. Z drugiej połowy jestem bardzo zadowolony. Zagraliśmy mądrze. Zdominowaliśmy Czechów. Wypracowaliśmy sobie sytuacje, ale nie potrafiliśmy udokumentować bramką.
Maksymilian Tkocz
(kapitan zespołu): – Szkoda, czujemy niedosyt. Druga połowa była pod naszą kontrolą, Mogliśmy strzelić nawet cztery bramki.

Skład reprezentacji Polski: Trelowski – Polak, Misiak, Tkocz, Fornalczyk, Dudziński (74. Wilak), Cielemęcki (46. Gerbowski), (73. Pierzak) Borowski (64. Machowski) Błachewicz (46. Ibe-Torti), Klisiewicz, Neugebauer (64. Misztal).

MKS w finale Alpe Adria Cup pokonał zespół z Wiednia

Może Cię zainteresować:

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza zdobyli w Wiedniu Alpe Adria Cup! Gwinejczyk Ousmane Drame został MVP turnieju

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/03/2023

Adrian Troć

Może Cię zainteresować:

Adrian Troć, piłkarz Zagłębia, powołany do reprezentacji Polski U-20. Zagra w meczu z Czechami w Sosnowcu?

Autor: Jacek Gaim

14/03/2023