„Gramy dla Martusi”, czyli charytatywny mecz na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację 2-letniej dziewczynki

Radosław Majdan, Wojtek Sikora, Jacek Krzynówek, Jakub Sasak, Piotr Świerczewski, Bilguun Ariunbaatar zagrają na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. W sobotę, 17 czerwca, Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się na boisku z drużyną Fundacji Rób Dobro, a dochód z meczu przeznaczony zostanie na rehabilitację 2-letniej Martusi.

Fot. FB/ Fundacja Rób Dobro
Robert Guzik

„Gramy dla Martusi” – pod takim hasłem rozegrany zostanie charytatywny mecz na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. – Reprezentacja Artystów Polskich istnieje od 1999 roku. Grali u nas już 4 razy, w zeszłym roku pierwszy raz wygrała z nimi drużyna fundacji. Kto wygra tym razem? Kibicujcie i sprawdźcie – bawcie się dobrze – pomagając złotówkami tym, do których los się nie uśmiecha – zachęcają w Fundacji Rób Dobro. Mecz rozpocznie się o godzinie 16.

W sobotę na Ludowym, od godziny 13, odbędzie się też Rodzinna Fiesta Piłkarska z gwiazdami od godziny 13. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie Strefa Małego Kibica i zabawy sportowe, puszczanie baniek mydlanych XXL, balonowe cuda, malowanie twarzy, warsztaty, a także dużo słodkości dla maluchów. A dla nieco starszych – trening tricków piłkarskich, zdjęcia i autografy gwiazd telewizji i ekranu, uczestników meczu i pokaz Roberta Guzika, zawodnika freestyle football. Będzie też występ cheerleaderek zespołu „Skandal”.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację Martusi, 2-letniej dziewczynki, która urodziła się z dwiema poważnymi wadami genetycznymi. Powodują one opóźnienie psychofizyczne dziecka. – Dziewczynka ma padaczkę, niedoczynność tarczycy i diagnozuje się w zakresie niedosłuchu. Miała także operację serca z powodu wady. Możecie jej pomóc w tym, by czuła się lepiej dzięki rehabilitacji neurologopedycznej i fizjoterapeutycznej – podkreślają w fundacji.

Wstęp na mecz to cegiełki – 12 zł dla wszystkich od lat 7 (dzieci do 7 lat mogą wejść za darmo). Bilety można kupić tutaj. Dodajmy, że wśród zapowiadanych gwiazd znaleźli się między innymi Radosław Majdan, Wojtek Sikora, Jacek Krzynówek, Jakub Sasak, Piotr Świerczewski czy Bilguun Ariunbaatar.

Otwarcie stadionu

Może Cię zainteresować:

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu otwarty. Dochód z meczu hokejowgo zostanie przekazany na 3-letniego Adasia [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

11/06/2023