Gigantyczny magazyn dla sieci Carrefour w Psarach już wybudowany. W mniej niż rok

Zakończyła się budowa magazynu dla sieci handlowej Carrefour w podbędzińskich Psarach. Łączna powierzchnia obiektu to 50 tys. metrów kwadratowych. Budowa zaczęła się zaledwie w styczniu 2022 roku.

Studio projektowe SPART z Bytomia, projektant obiektu, poinformowało, że zakończyła się budowa magazynu dla Carrefour Polska. Hala magazynowo-usługowa, wraz z segmentami socjalno-biurowymi, budynkiem portierni oraz niezbędnymi elementami infrastruktury technicznej, powstała w podbędzińskich Psarach.

Nowa hala magazynowa dla Carrefoura w Psarach

Łączna powierzchnia obiektów wynosi prawie 50 000 m2. Jak podaje Harden Construction, generalny wykonawca obiektu, do budowy hali użyto:

  • 80 ton stali zbrojeniowej,
  • 950 m3 betonu konstrukcyjnego,
  • 750 ton konstrukcji stalowej dachu,
  • 300 słupów prefabrykowanych,
  • 350 ścian i podwalin prefabrykowanych.

Wysokość obiektu wynosi 13 metrów, a ponad 13 000 m2 zajmuje zaawansowana technologicznie chłodnia, składająca się z 4 stref chłodniczych, której parametry dostosowywane będą do temperatury zewnętrznej.

Deweloperem obiektu jest Panattoni.

Będzie tu centrala zaopatrzeniowa na południe Polski

Jak podaje ID Logistics, operator logistyczny obiektu, z magazynu, działającego w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i zrównoważony rozwój, zaopatrywane będą supermarkety, hipermarkety, sklepy typu convenience oraz stacje benzynowe w południowej części kraju.

Obiekt spełnia certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Jednym z rozwiązań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju jest zastosowanie zielonego dachu o powierzchni 4 600 m2. Ponadto przy okazji budowy zasadzono 365 drzew.