Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu, tym razem w kompleksie ArcelorMittal Park. Co będzie się działo?

Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia, odbędzie się kolejny, 32. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sosnowcu w tym roku Orkiestra zagra w ArcelorMittal Park, gdzie odbędą się liczne wydarzenia oraz koncerty.

WOŚP
Wosp 2024 sosnowiec

Finał WOŚP w Sosnowcu 2024

Tradycyjnie już Sosnowiec gra z Orkiestrą. Jak zwykle przygotowaliśmy szereg imprez towarzyszących, nie zabraknie występów gwiazd, wśród nich m.in.: Miuosh, Big Cyc i Łukasz Samburski, uczestnika programu Voice of Poland, a tradycyjnie o godz. 20.00 będziemy świadkami „światełka do nieba”. Zachęcam mieszkańców do wspólnej zabawy. Pamiętajcie, że Orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej, a Sosnowiec razem z nią – zapowiada Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

28 stycznia na ulicach miasta będzie można spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi czerwonymi sercami. Cel tegorocznego, 32. finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zbiórka będzie prowadzona na rzecz zakupu sprzętu służącego do diagnozowania, monitorowania, rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci oraz dorosłych. Tym razem imprezy towarzyszące finałowi przeniosą się z Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich w nowe miejsce. Będzie to Arenie Sosnowiec w ArcelorMittal Park.

Bieg na początek, a potem...

W niedzielę, 28 stycznia, ruszy kolejny Bieg Policz się z Cukrzycą. Wszyscy chętni mogą razem przebiec dystans 5 kilometrów w ramach sportowego wyzwania, bez mierzenia czasu. Zawodnicy wystartują o godz. 12:00 na terenie ArcelorMittal Parku. Opłata startowa wynosi minimum 40 zł wrzuconych do puszek WOŚP.

Od południa do godziny 20:00 na Arenie Sosnowiec będą trwać wydarzenia dla małych oraz dużych mieszkańców. W planie: akademia udzielania pierwszej pomocy na fantomach z udziałem przedszkolaków, dzieci szkół podstawowych i osób dorosłych, Budowa wielkich, nietypowych instrumentów muzycznych, występ Łukasza Samburskiego, uczestnika programu Voice of Poland, warsztaty plastyczne, pobijanie rekordu w ilości napompowanych balonów, kiermasze, animacje, licytacje, pokazy zumby.

Organizatorzy zapraszają także na koncerty. Wykonawców będzie można posłuchać na parkingu przy stadionie ArcelorMittal Park.

  • 15:00 - rozpoczęcie imprezy
  • 15:05-15:50 - Sexy Suicide
  • 16:00-16:45 - SIAKI
  • 17:00-18:20 - Big Cyc
  • 18:40-19:50 - Miuosh
  • 20:00 - Światełko do nieba
  • 20:10 - zakończenie imprezy

Nie obyłoby się oczywiście bez tradycyjnych licytacji. Wśród nich między innymi witacz miasta, gadżety miasta, opiekun w Ogród Botaniczno-Zoologiczny CEE Egzotarium Sosnowiec, patronat nad Stawikami, odpalenie miejskiej choinki, spacer z prezydentem – także po Egzotarium, loża na ArcelorMittal Park – ZPS Sosnowiec, czapki WOŚP, nocka w MBP Sosnowiec/Zagłębiowska Mediateka czy fragment słynnej murawy stadionu. Aukcje prowadzone są na portalu Allegro przez Sosno_licytuje.

Jak co roku wachlarz jest ogromny. Wszystko po to, aby każdy znalazł coś dla siebie, a konto WOŚP rosło. Dlatego też w tym roku licytacji jest jeszcze więcej i na pewno niektóre są zaskakujące – stwierdza Arkadiusz Chęciński.
Joshua szylak glosny zbiorka leczenie

Może Cię zainteresować:

11-letni Joshua zmaga się ze złośliwym nowotworem. "Proszę, stańcie do tej walki razem z nami!"

Autor: Urszula Gołkowska

03/01/2024

Otwarcie stadionu

Może Cię zainteresować:

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu otwarty. Dochód z meczu hokejowgo zostanie przekazany na 3-letniego Adasia [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

11/06/2023

Ferie zimowe sosnowiec 2024

Może Cię zainteresować:

Ferie zimowe w Sosnowcu? Będzie się działo! Wycieczki, warsztaty i dużo dobrej zabawy

Autor: Urszula Gołkowska

26/01/2024