Ferie w Czeladzi: Harcerska Akcja Zima i nie tylko. Zobaczcie, jak dzieci mogą spędzić czas

Wycieczki, zwiedzanie, seanse filmowe, sportowe zajęcia – czyli plan na ferie w Czeladzi. Głównym elementem ferii w mieście będzie Harcerska Akcja Zima 2023.

Pixabay
Łyżwy

Harcerska Akcja Zima 2023 rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia, a zakończy w piątek, 27 stycznia. To dwa turnusy po 5 dni. – Z tegorocznego wypoczynku skorzysta łącznie 210 dzieci z czeladzkich placówek oświatowych – informuje czeladzki magistrat.

Zajęcia w ramach akcji rozpoczynać się będą o godzinie 9, a kończyć o 15. Co istotne, każde uczestniczące w zajęciach dziecko ma zapewnione wyżywienie, czyli śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Dodać trzeba, że zajęcia w ramach Harcerskiej Akcji Zima 2022 odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi.

Organizatorzy podczas trwania półkolonii zapewnią dzieciom czas wolny w sposób atrakcyjny i bezpieczny. W programie akcji przewidziano m.in. wycieczkę do Brennej - Bajkowy Szlak Utopca, zwiedzanie Spodka w Katowicach, Stadionu Śląskiego oraz Ośrodka Chorągwi Śląskiej, a także wycieczkę do Zamku w Mosznej oraz zajęcia w ramach Akademii Małego Naukowca. Ponadto w planie półkolonii uwzględniono liczne zajęcia krzewiące kulturę harcerską, warsztaty artystyczne, plastyczne oraz ćwiczenia sportowe – informuje UM.

W Kopalni Kultury w dniach 16-20 oraz 23-27 stycznia odbywać się będą bezpłatne seanse dla dzieci; te dla najmłodszych rozpoczynać się będą o godzinie 10, a te dla nieco starszych – o 12. Wolny czas będzie można również spędzić aktywnie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje naukę oraz doskonalenie jazdy na łyżwach. Zajęcia są bezpłatne. Odbywać się będą na lodowisku przy Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Spacerowej 2 w poniedziałki (16 i 23 stycznia), środy (18 i 25.01) i piątki (20 i 27.01) w godzinach od 10 do 13. Z kolei we wtorki (17 i 24.01) oraz czwartki (19 i 26.01) od 10 do 13 w hali MOSiR przy ul. Sportowej 2 będzie można zagrać w tenisa stołowego.

Jurek Owsiak

Może Cię zainteresować:

Wojewódzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów w Sosnowcu. „Na wolontariuszy będą czekały Przystanki ciepła”

Autor: Redakcja

12/01/2023

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Nowe boisko do siatkówki plażowej w Czeladzi

Nowe boisko do siatkówki plażowej w mieście

Zawody odbyły się w Szczyrku

Dzielnicowi na podium w mistrzostwach Czeladzi

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Image1

Hala MOSiR w Czeladzi po modernizacji. Czas na stadion

Antoni Zimnal

Antoni Zimnal z Sosnowca w finale The Voice of Poland

Zagłębie Sosnowiec

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec znów zagrają z Górnikiem Zabrze