Dziesiąta edycja budżetu obywatelskiego w Sosnowcu: rozpoczęło się głosowanie. Do wydania jest 7,6 mln złotych

W piątek, 20 października, rozpoczęło się głosowanie w jubileuszowej, dziesiątej edycji sosnowieckiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili aż 163 projekty. Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie do wydania jest 7,6 mln złotych.

Fot. FB/ Arkadiusz Chęciński
Mieszkańcy Sosnowca złożyli 163 projekty do budżetu obywatelskiego

W ciągu ostatnich miesięcy zgłoszone do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego projekty zostały wycenione i zweryfikowane. Po weryfikacji część projektów została odrzucona, część zakwalifikowana do tzw. strefy ogólnomiejskiej.

Ile projektów zakwalifikowanych zostało do głosowania z poszczególnych rejonów konsultacyjnych? Milowice – 4, Pogoń – 8, Stary Sosnowiec – 5, Środula – 10, Kukułek, Sielec, Andersa – 3, Centrum – 8, Zagórze Północ – 7, Zagórze Południe – 10, Klimontów, Dańdówka – 4, Kalinowa – 6, Bobrek, Niwka – 8, Modrzejów, Jęzor, Bór – 2, Kazimierz Górniczy – 2, Porąbka – 1, Juliusz – 3, Ostrowy Górnicze – 4, Maczki, Kolonia Cieśle – 4.

W strefie ogólnomiejskiej znalazły się natomiast 24 projekty, wśród których są między innymi propozycje budowy, przebudowy i rewitalizacji przyszkolnych boisk i obiektów sportowych, budowy i rewitalizacji placów zabaw, siłowni pod chmurką, reaktywacja Balatonu, a nawet budowa fontanny mulitimedialnej czy wznowienie wydawania „Sosnartu”, czyli sosnowieckiego magazynu kulturalnego. Pełną listę zakwalifikowanych projektów można zobaczyć tutaj.

W piątek, 20 października, rozpoczęło się głosowanie na projekty, które zakończy się w poniedziałek, 30 października. Głosować będzie można tylko w formie elektronicznej na stronie budżetu obywatelskiego. Tak jak do tej pory, swoje dwa głosy – jeden na strefę rejonową, jeden na strefę ogólnomiejską, będą mogli oddać wszyscy mieszkańcy Sosnowca, bez względu na wiek.

Już w najbliższych dniach ruszy kampania informacyjna, a szczegółowe informacje dotyczące głosowania pojawią się między innymi w większości sosnowieckich bloków – zapowiada sosnowiecki magistrat.

Plac zabaw przy Minerów powstał z pieniędzy budżetu obywatelskiego

Może Cię zainteresować:

Sosnowiecki budżet obywatelski: już tylko kilka dni pozostało na zgłaszanie projektów. Do wydania jest 7,6 mln złotych

Autor: Redakcja

17/05/2023

Balaton metamorfoza

Może Cię zainteresować:

Sosnowiecki Balaton jeszcze w tym roku przejdzie metamorfozę. Zrealizowane zostaną także inne projekty z budżetu obywatelskiego

Autor: Redakcja

28/07/2023