Dzień z lotnikami w pałacu Schoena. Pokaz filmu i oprowadzanie po ekspozycji w sosnowieckim muzeum

W najbliższy weekend w Pałacu Schoena odbędzie "Dzień z lotnikami", któremu będzie towarzyszył szereg tematycznych wydarzeń. Na ten dzień zaplanowano premierowy pokaz filmu, tematyczny wykład oraz oprowadzanie po ekspozycji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wikipedia Commons
Dzień z lotnikami w pałacu Schoena

Dzień z lotnikami w Sosnowcu

"Dzień z lotnikami" rozpocznie się o godzinie 10:00 prelekcją kurator wystawy Ewy Wojtoń pt. "Asy przestworzy - bohaterowie z Sosnowca", która będzie połączona z oprowadzaniem po ekspozycji "Sosnowiecka lotnicza eskadra". W niedzielę, 16 lipca odbędą się dwie tury zwiedzania - od 10-11:30 raz od 13:50-15:00.

O 16:00 rozpocznie się kolejny punkt programu, czyli wykład Adriana Ramsa, edukatora katowickiego oddziału IPN, który opowie o wybitnym duecie lotników – Franciszku Żwirce i Stanisławie Wigurze.

Natomiast o 17:00 w sali ślubów naszego Pałacu odbędzie się premiera „Sosnowieckiej lotniczej eskadry – filmu towarzyszącego wystawie”. - Jest to wyjątkowa produkcja, w której rodziny sosnowieckich lotników wspominają swoich bliskich – nie tylko jako bohaterów, ale też jako ojców, dziadków i zwyczajnych ludzi uwikłanych w trudną, polską historię - zachęcają do udziału organizatorzy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia oraz na wystawę „Sosnowiecka lotnicza eskadra” będzie bezpłatny. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu „Chłopcy i dziewczęta z Sosnowieckiej Eskadry Lotniczej. Pamięć ocalona” programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencje” 2023.

Dofinansowanie dla Pałacu Schoena w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Ponad 160 tys. zł dotacji dla Pałacu Schoena w Sosnowcu na konserwację kartonów witrażowych Jana Bukowskiego

Autor: Paulina Gałbas

01/07/2022