Dodatkowe połączenia tramwajowe w sylwestra 2021. Można dojechać m.in. na Stadion Śląski na imprezę Polsatu

ZTM
Tramwaj zimą

ZTM uruchomi dodatkowe połączenia tramwajowe w noc sylwestrową. Sprawdźcie szczegóły.

ZTM zapowiada dodatkowe kursy tramwajowe, by sylwestrowi imprezowicze mogli szybko dojechać na imprezy i wrócić z nich.

Dodatkowe kursy linii 0 w sylwestra

W ostatnią noc 2021 roku zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii tramwajowej 0. Dzięki temu pasażerowie przemieszczą się bez przesiadek między Stadionem Śląskim a centrum Katowic, Sosnowcem i Będzinem. Najwięcej połączeń na i z imprezy będzie realizowane od i do katowickiego Placu Wolności.

– Zależy nam na dużej częstotliwości połączeń, żeby nasi pasażerowie bez zastanawiania się, o której przyjedzie tramwaj, po prostu mogli przyjść na przystanek. Kursy będą co 10 minut od godziny ok. 20:00 do ok. 24:00 oraz co ok. 5 minut w godzinach 17:00 - 20:00 i 24:00 - 2:00 – zapowiada dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska.

Z Będzina, z pierwszego przystanku Osiedle Zamkowe Pętla tramwaj linii O pojedzie w kierunku Stadionu Śląskiego o godz. 16.30, 17.02 i 17.08, 17.16.

Przejedzie m.in. przez Sosnowiec Pogoń, Sielec Park, Sosnowiec Dworzec PKP, katowickie Szopienice, Burowiec i Zawodzie, Rynek i Dworzec PKP w Katowicach. 

Ekstrapołączenia na liniach 6 i 19

Inną istotną sylwestrową zmianą w rozkładach jazdy będzie wprowadzenie dodatkowych połączeń tramwajowych na liniach nr 6 i 19. Dzięki temu bez przesiadki będzie można dojechać z centrum Katowic zarówno do Stadionu Śląskiego, jak i do rynku Chorzowa, a także do centrum i dzielnicy Stroszek w Bytomiu.

– Po konsultacjach z gminami i organizatorami wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych, często uruchamiamy dodatkowe połączenia. W ten sposób wspólnie ułatwiamy przemieszczanie się i dajemy wygodną i ekologiczną alternatywę względem transportu indywidualnego – podkreśla Małgorzata Gutowska. – Wybierając w tę wyjątkową noc komunikację miejską dajemy sobie możliwość skosztowania symbolicznej lampki szampana, ale i unikniemy trudności i stresu związanego ze znalezieniem miejsca parkingowego – dodaje.

Więcej o imprezie sylwestrowej na Stadionie Śląskim:

Złe wieści dla niezaszczepionych. Tylko 250 z nich wejdzie na Sylwestra na Stadionie Śląskim

  ZTM zachęca, aby podróże 31 grudnia i 1 stycznia planować przed wyjściem z domu. W sylwestra będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty, natomiast w Nowy Rok - obowiązujące w niedziele i święta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że od tych reguł będą obowiązywać odstępstwa i właśnie dlatego warto zaznajomić się wcześniej z internetowymi rozkładami jazdy lub zadzwonić na bezpłatną infolinię ZTM. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w sylwestra i Nowy Rok znajdują się m.in. na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

  czytaj więcej:

  Mikołaj

  Mikołaj przejedzie specjalnym tramwajem przez Zagłębie

  Twórcy filmu „Gierek” w Pałacu Kultury Zagłębia

  „Gierek” w Pałacu Kultury Zagłębia. Prapremiera za nami

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.

  Wojewódzki 30. Finał WOŚP. Koncerty, kiermasz, licytacje

  Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

  Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

  Jarmark bożonarodzeniowy już w niedzielę

  Jarmark świąteczny: karuzela, upominki i wspólne kolędowanie

  Bas Tajpan, finalista programu Lego Masters, buduje z klocków makietę dworca

  Zielone światło dla komunikacji miejskiej i rowerów?

  Manufaktura świętego Mikołaja

  Św. Mikołaj razem z atrakcjami powrócił do Sosnowca