Dodatkowe połączenia tramwajowe w sylwestra 2021. Można dojechać m.in. na Stadion Śląski na imprezę Polsatu

ZTM uruchomi dodatkowe połączenia tramwajowe w noc sylwestrową. Sprawdźcie szczegóły.

ZTM
Tramwaj zimą

ZTM zapowiada dodatkowe kursy tramwajowe, by sylwestrowi imprezowicze mogli szybko dojechać na imprezy i wrócić z nich.

Dodatkowe kursy linii 0 w sylwestra

W ostatnią noc 2021 roku zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii tramwajowej 0. Dzięki temu pasażerowie przemieszczą się bez przesiadek między Stadionem Śląskim a centrum Katowic, Sosnowcem i Będzinem. Najwięcej połączeń na i z imprezy będzie realizowane od i do katowickiego Placu Wolności.

– Zależy nam na dużej częstotliwości połączeń, żeby nasi pasażerowie bez zastanawiania się, o której przyjedzie tramwaj, po prostu mogli przyjść na przystanek. Kursy będą co 10 minut od godziny ok. 20:00 do ok. 24:00 oraz co ok. 5 minut w godzinach 17:00 - 20:00 i 24:00 - 2:00 – zapowiada dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska.

Z Będzina, z pierwszego przystanku Osiedle Zamkowe Pętla tramwaj linii O pojedzie w kierunku Stadionu Śląskiego o godz. 16.30, 17.02 i 17.08, 17.16.

Przejedzie m.in. przez Sosnowiec Pogoń, Sielec Park, Sosnowiec Dworzec PKP, katowickie Szopienice, Burowiec i Zawodzie, Rynek i Dworzec PKP w Katowicach.

Ekstrapołączenia na liniach 6 i 19

Inną istotną sylwestrową zmianą w rozkładach jazdy będzie wprowadzenie dodatkowych połączeń tramwajowych na liniach nr 6 i 19. Dzięki temu bez przesiadki będzie można dojechać z centrum Katowic zarówno do Stadionu Śląskiego, jak i do rynku Chorzowa, a także do centrum i dzielnicy Stroszek w Bytomiu.

– Po konsultacjach z gminami i organizatorami wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych, często uruchamiamy dodatkowe połączenia. W ten sposób wspólnie ułatwiamy przemieszczanie się i dajemy wygodną i ekologiczną alternatywę względem transportu indywidualnego – podkreśla Małgorzata Gutowska. – Wybierając w tę wyjątkową noc komunikację miejską dajemy sobie możliwość skosztowania symbolicznej lampki szampana, ale i unikniemy trudności i stresu związanego ze znalezieniem miejsca parkingowego – dodaje.

Więcej o imprezie sylwestrowej na Stadionie Śląskim:

Złe wieści dla niezaszczepionych. Tylko 250 z nich wejdzie na Sylwestra na Stadionie Śląskim

ZTM zachęca, aby podróże 31 grudnia i 1 stycznia planować przed wyjściem z domu. W sylwestra będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty, natomiast w Nowy Rok - obowiązujące w niedziele i święta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że od tych reguł będą obowiązywać odstępstwa i właśnie dlatego warto zaznajomić się wcześniej z internetowymi rozkładami jazdy lub zadzwonić na bezpłatną infolinię ZTM. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w sylwestra i Nowy Rok znajdują się m.in. na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

czytaj więcej:

Mikołaj

Mikołaj przejedzie specjalnym tramwajem przez Zagłębie

Wakacje w Będzinie

Festyny, animacje, kabaret i wiele więcej

Światowy Dzień Pszczoły

Największe obchody Światowego Dnia Pszczoły

Światowy Dzień Pszczoły w Sosnowcu

Pożyteczne pszczoły docenione w Sosnowcu

Budowa placu zabaw przy ul. Dworskiej w Sosnowcu

Przy ulicy Dworskiej powstaje nowy plac zabaw

Kadr z filmu "Gierek"

Konkurs. Do wygrania podwójny bilet na pokaz "Gierka"

Christmas tree

Czy świąteczna choinka może powstać z odpadów?