Dobre wieści dla małych sportowców. Za 500 tysięcy złotych Szkoła Podstawowa nr 4 będzie miała nowe boisko

Nowy rok szkolny to także nowe projekty dla placówek oświatowych. Jedną ze sportowych inwestycji uczniowie będą cieszyć się jeszcze w tym roku.

– Na twarzach tych dzieciaków widać radość. Dlaczego? Bo już niedługo będą mieli nowe boisko. Szkoła Podstawowa nr 4 w Sosnowcu zyska plac gry z nawierzchnią poliuretanową zapowiada prezydent Arkadiusz Chęciński.

13 września podpisana została umowa między Sosnowcem a firmą, która zrealizuje inwestycję. Wykonawcą będzie przedsiębiorstwo Ace Invest Sp. z o.o. Prace mają zakończyć się za trzy miesiące. Co nowego powstanie przy szkole?

Nowa infrastruktura

Przede wszystkim boisko z nawierzchnią poliuretanową. Będzie na nim można rozgrywać mecze siatkówki, piłki nożnej oraz koszykówki. Do tego zamontowane zostaną także piłkochwyty. Boisko będzie odpowiednio oświetlone, a przy okazji wykonawca wyremontuje także fragment chodnika. Wartość całej inwestycji to ponad 500 tysięcy złotych.

13 września na zawsze zapisze się w pamięci każdego „czwórkowicza. To był wyjątkowy dzień podkreślają przedstawiciele placówki. Uczniowie naszej szkoły będą mogli się cieszyć z każdej lekcji wychowania fizycznego i aktywnego spędzania popołudnia na terenie szkoły.