Dębowy Maj Festiwal w Parku Zielona, Fabryce Pełnej Życia i na Pogorii III w Dąbrowie Górniczej

Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie Górniczej wraca po dwóch latach przerwy. Od 30 kwietnia do 3 maja w Parku Zielona, okolicach Pogorii III oraz Fabryce Pełnej Życia odbędzie się wiele atrakcji.

UM Dąbrowa Górnicza
Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie Górniczej

Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie rozpocznie się 30 kwietnia w sobotę. W godzinach od 12:00 do 16:00 w Parku Zielona odbędzie się Eko Piknik, podczas którego odbędzie się gra terenowa. W siedmiu miejscach na terenie parku umiejscowione zostaną punkty, gdzie na uczestników zabawy czekać będą zadania. Poza tym o godzinie 14:30 poprowadzona zostanie dyskusja o tematyce ekologicznej. W trakcie trwania pikniku będzie można wymienić zużyte baterie i przeterminowane leki na rośliny rabatowe i krzewy owocowe.

Pierwszy dzień festiwalu

Również na 30 kwietnia zaplanowano rajd na orientację, nordic walking oraz Miasteczko rowerowe w Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. W tym czasie w Fabryce Pełnej Życia o godzinie 10:00 poprowadzone zostaną zajęcia rekreacyjne z Centrum Formy. W godzinach 11:30 - 12:30 odbędą się warsztaty dla dzieci organizowane przez Bohomaz. Od 10:00 do 18:00 trwać będzie Craft Bazar dla Ukrainy, o którym pisaliśmy już wcześniej. Pierwszy dzień festiwalu zakończy dj set, który potrwa od godziny 20:00 aż do północy.

Dobry, majowy start

W niedzielę (1 maja) na Pogorii III powstaną dmuchańce zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych, a o godzinie 11:00 odbędzie się nordic walking. W tym dniu również rozstawione będzie miasteczko rowerowe oraz zorganizowany zostanie dzień fitnessu od godziny 11:00 do 18:00.

W Parku Zielona zorganizowane będą:

  • szkoła jazdy na minirampie,
  • szkoła jazdy na pumptruck,
  • dębowe wspinanie (zajęcia na ściance wspinaczkowej),
  • turniej siatkówki plażowej.

Fabryka Pełna Życia w niedzielę zaprasza na jogę na trawie z Chatą Jogi w godzinach 10:00 - 11:00. Zaś o godzinie 12:00 rozpoczną się obchody Święta Pracy. Wówczas odbędzie się premiera filmu podziemnej drukarni „Górnika” – prasowego organu PPS Zagłębia Dąbrowskiego oraz spotkanie z Dariuszem Zalegą, autorem książki „Bez Pana i Plebana. 111 gawęd o ludowej historii Śląska”. Później w strefie gastronomicznej będzie możliwość spotkania się na pikniku.

Aktywny początek tygodnia

W poniedziałek (2 maja) na Pogorii III znów rozstawione zostaną dmuchańce oraz odbędzie się po raz kolejny nordic walking. W Parku Zielona trać będzie szkoła jazdy na minirampie i pumptruck. Zorganizowane zostanie dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej, a w godzinach od 14:00 do 18:00 poprowadzone zostaną zajęcia plastyczne i ruchowe dla dzieci.

Ostatni, wtorkowy dzień Dębowego Maj Festiwalu oprócz dotychczasowych dmuchańcy, szkół jazdy na minirampie i pumptruck oraz zajęć plastyczno-ruchowych dla dzieci odbędzie się turniej koszykówki 3x3 w Centrum Sportów Letnich i Wodnych Zielona.