Dąbrowscy seniorzy będą bezpieczniejsi dzięki elektronicznym opaskom? W mieście rusza nowy program

W Dąbrowie Górniczej 300 seniorów może zostać objętych programem teleopieki. Seniorzy będą mogli dostać opaski na rękę, dzięki którym można na przykład wezwać pomoc.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
300 dąbrowskich seniorów zostanie objętych programem teleopieki

Program skierowany jest do mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którzy ukończyli 65. rok życia. Tym, którzy zgłoszą się do programu udostępnione zostaną specjalne opaski na rękę z funkcjami pomagającymi zadbać o bezpieczeństwo użytkownika. Opaski posiadają między innymi możliwość monitorowania pulsu, lokalizator GPS, detektor upadku czy przycisk SOS.

W sytuacji, gdy dzieje się coś niepokojącego, senior może połączyć się głosowo z asystentem. Również asystent, jeśli dostanie sygnał z urządzenia, że np. osoba starsza mogła się przewrócić, ma możliwość połączenia się i sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku – informuje dąbrowski magistrat.

Dodajmy, że program współfinansowany jest z rządowych środków w ramach „Korpusu Wsparcia Seniorów”. W zeszłym roku zorganizowano jego pilotażową edycję – w Dąbrowie Górniczej wzięło w nim udział 100 osób. W jaki sposób można się wziąć udział w programie? Zainteresowani mogą się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, lub dzwonić pod numery telefonów: 571 332 290 i 571 332 363.

Seniorzy opaski 11

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu seniorom będą rozdawali opaski. Umożliwią tzw. opiekę na odległość

Autor: Redakcja

03/10/2022