Dąbrowa Górnicza. Remont mostu nad Przemszą trwa, ale droga jest już wyremontowana. „Nie było miejsca na chodnik, bo musielibyśmy wyciąć drzewa”

Przy granicy gminy Psary z Dąbrową Górniczą, w Preczowie, powstanie nowy most. W związku z zamknięciem starego mostu i jego rozbiórką, a także ze zmianami w komunikacji, swoją inwestycję zrealizowała także Dąbrowa Górnicza.

Przypomnijmy, że będzińska firma Primost Południe wybuduje nowy most nad Przemszą. Zakończenie prac zaplanowano na koniec października 2023 roku. W związku z inwestycją doszło do zmian w komunikacji miejskiej – autobusy linii M103 i 641 kursują teraz z pominięciem Marianek. Zmiany dotyczą również linii 79. Trasa jest podzielona pomiędzy linię 79 (Będzin Kościuszki – Preczów Remiza) i linię 979, która na czas budowy nowego mostu łączy Marianki z centrum miasta (Marianki – Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP). Według Zarządu Transportu Metropolitalnego nowe rozkłady linii 79 i 979 zostały ułożone w ten sposób, by zapewnić pasażerom możliwość przesiadki na przystankach Preczów Remiza i Marianki. Pasażerowie mogą korzystać z tymczasowej kładki, która powstała obok starego mostu

Zmiany spowodowane remontem mostu nad Przemszą pozwoliły na przeprowadzenie remontu ponad 250-metrowej drogi, od granicy z Preczowem do skrzyżowania z ul. Marianki. Prace przeprowadzono w kilka tygodni. Sfrezowana została stara nawierzchnia, wzmocniona podbudowa drogi i wreszcie – położona nowa nawierzchnia. – Wykorzystaliśmy rozbiórkę i budowę mostu nad Przemszą na remont drogi od granicy z Preczowem do skrzyżowania z ul. Marianki – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. – Droga zyskała stabilną podbudowę oraz nową nawierzchnię. Nie było tu miejsca na chodnik, bo musielibyśmy wyciąć drzewa rosnące wzdłuż ulicy. Na pewno będzie jednak bezpieczniej, bo droga jest nieco szersza niż wcześniej, regulujemy także pobocza.

Na razie z drogi korzystają głównie piesi i rowerzyści. Samochody wrócą tu w październiku, po zakończeniu budowy mostu – dodaje prezydent miasta.

Rondo w Gołonogu zostanie zamknięte

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Inwestycja w Gołonogu zbliża się do końca, ale... będą jeszcze utrudnienia. „Sprzątanie i prace wykończeniowe potrwają do końca czerwca”

Autor: Redakcja

02/06/2023

Budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia. Warta niemal 414 mln złotych inwestycja ma spory poślizg

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/06/2023