Dąbrowa Górnicza. Inwestycja w Gołonogu zbliża się do końca, ale... będą jeszcze utrudnienia. „Sprzątanie i prace wykończeniowe potrwają do końca czerwca”

Nowy układ drogowy w Gołonogu jest już niemal gotowy. Układanie ostatnich warstw nawierzchni wyłączy z ruchu rondo i ulicę Uklańskiego. Prace będą jednak prowadzone w nocy.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Rondo w Gołonogu zostanie zamknięte

Trwają ostatnie prace przy nowym układzie drogowym w Gołonogu. Utrudnienia zostaną jednak ograniczone do minimum, ponieważ ostatnie warstwy nawierzchni na rondzie i ulicy Uklańskiego będą układane w nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5 czerwca), od godziny 23:50 do 5 rano. Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, wiązać się to będzie ze zmianą trasy przejazdu linii 604, 637, 638, 640, 645, 656, 903N oraz M2. Na czas prac wyłączonych zostanie część przystanków, między innymi Podłęknice 01 i 02, Łęknice Niemcewicza 01 czy Gołonóg Centrum 01 i 02.

Sprzątanie i prace wykończeniowe potrwają do końca czerwca. W ostatnim tygodniu na ulicach wymalowane zostanie oznakowanie poziome. Wcześniej, bo po 12 czerwca, wykonawca ułoży nawierzchnię na drodze rowerowej – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Przypomnijmy, że budowa nowego układu torowo-drogowego przy stacji w Gołonogu kosztuje 67,5 mln złotych. Podczas realizacji inwestycji wybudowano między innymi ronda na skrzyżowaniach al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Uklańskiego oraz Parkowej i Wczasowej. Przejazd przez tory zastąpiony został przez przejazd pod kolejowym wiaduktem, powstał także nowy chodnik i droga rowerowa.

Z kolei na stacji kolejowej w Gołonogu powstały dwa zewnętrzne perony, wybudowano ponadto przejście podziemne. – W miejscu starego peronu została natomiast zachowana rezerwa pod nowe tory kolei dalekobieżnej, co w przyszłości pozwoli oddzielić ruch lokalny od dalekobieżnego i zwiększyć częstotliwości kursowania połączeń metropolitalnych – przypomina dąbrowski magistrat.

Dąbrowa Górnicza: zmiany w komunikacji od 1 czerwca

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: zmieniają się trasy siedmiu linii autobusowych. Dodatkowe kursy, nowe przystanki i „ikona Gołonoga”

Autor: Redakcja

31/05/2023

Peron w Gołonogu

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Na przystanku w Gołonogu pasażerowie mogą już korzystać z drugiego peronu. Miejsce po starym peronie pozostanie – jako rezerwa dla PKP PLK

Autor: Redakcja

13/12/2022