Dąbrowa Górnicza. Powstaje nowe centrum przesiadkowe, a w sąsiedztwie jego mniejsza wersja. Z klocków Lego

Parkingi dla aut i rowerów, przystanki autobusowe, ronda, drogi rowerowe i tunel pod torami, który ułatwi przejście i przejazd w kierunku Pogorii – to elementy powstającego w Dąbrowie Górniczej centrum przesiadkowego. Tuż za rogiem powstaje podobny projekt. Z klocków.

FB/ Marcin Bazylak
W Dąbrowie Górniczej powstaje nowe centrum przesiadkowe, a w jego sąsiedztwie bliźniacza wersja z klocków Lego

Wszystko za sprawą dąbrowskiego artysty i wielkiego miłośnika klocków Lego, Bas Tajpana. Muzyk, który w zeszłym roku odniósł sukces w telewizyjnym show Lego Masters, przeniósł swoją kolekcję do Pałacu Kultury Zagłębia. W tutejszej pracowni rozwija swoją pasję, o czym na bieżąco informuje za pośrednictwem kanału na YouTube (JabaDeBas). Jak sam mówi, uważnie obserwuje, co się dzieje w mieście i jakie obecnie inwestycje są prowadzone.

Jako miłośnik jazdy na rowerze, z niecierpliwością czeka na rozwój komunikacji miejskiej. Jednak swoją makietę dedykuje przede wszystkim tym, którzy nie bardzo są zadowoleni z trwających prac w Dąbrowie Górniczej, bo to wiąże się z czasowymi utrudnieniami.

Finalista Lego Masters był gościem specjalnym wydarzenia „Na piechotę też jest fajnie”.

Dzięki swej pracy, pragnie zachować obraz zmian przeprowadzanych w centralnym punkcie miasta. Wierzy, że to właśnie jego ukochane klocki Lego to odzwierciedlą. Bo któż ich nie lubi? Zna je przecież każdy i dobrze kojarzą się zarówno tym małym, jak i nieco większym. Poza tym, jak twierdzi artysta, dzięki nim łatwo pokazać, jak dokładnie będzie wyglądało centrum przesiadkowe i że jest na co czekać.
Muzyk ma nadzieję, że jego instalacja – o długości ok. 1,5 metra i szerokości ponad 2 metrów, pomoże między innymi promować różne sposoby poruszania się po mieście.

czytaj więcej:

Zespół MØW zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

Zespół MØW wystąpi w Pałacu Kultury Zagłębia

Iwona Chmielewska

Ferie z Teatrem Zagłębia i Biblioteką Młodzieżową

Bieg Walentynkowy

Bieg Walentynkowy w Parku Hallera wraca po rocznej przerwie

Zespół Skankan reaktywował się w 2019 roku

Zespół Skankan zagra w Mediatece. Premiera nowej płyty

Kadr z filmu "Gierek"

Konkurs. Do wygrania podwójny bilet na pokaz "Gierka"

Ogród Świateł, Legendia

Wyrwij się zza stołu. Atrakcje czynne w święta

Mikołaj

Mikołaj przejedzie specjalnym tramwajem przez Zagłębie