Dąbrowa Górnicza: nowe rondo przy ulicach Kolejowej i Poniatowskiego będzie gotowe w sierpniu? Trwa układanie nawierzchni

Na rondzie przy ulicach Kolejowej i Poniatowskiego w Dąbrowie Górniczej trwa już układanie pierwszej warstwy asfaltu. Nowe rondo zostanie oddane do użytku najprawdopodobniej w sierpniu.

Przypomnijmy, że budowa nowego ronda w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się w kwietniu. Rondo docelowo ma umożliwić zjazd w budowaną wzdłuż torów drogę, która połączy się z istniejącym wiaduktem przy ul. Granicznej i aleją Zagłębia Dąbrowskiego. Będzie tu także chodnik oraz ścieżka rowerowa. Przebudowany zostanie ponadto tymczasowy wyjazdu z tunelu pieszo-rowerowego w kierunku alei Poniatowskiego – nowy będzie miał łagodniejsze nachylenie.

Teraz na nowym rondzie trwa układanie pierwszej warstwy asfaltu.

– To kolejny etap prac po wykonaniu obwiedni ronda. Teraz użyty do jej budowy beton potrzebuje czasu do końca lipca, by uzyskać wymagane parametry wytrzymałościowe. Po zakończeniu tego procesu, w sierpniu możliwe będzie włączenie ronda do ruchu – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Ta inwestycja to element rozbudowy sieci dróg, która ma pełnić rolę obwodnicy, która będzie biegła od granicy z Będzinem aż do Gołonoga. Budowa łącznika, 900-metrowej drogi, która połączy ulicę Kolejową z aleją Zagłębia Dąbrowskiego, kosztuje 20,8 mln zł – miasto otrzymało promesę dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości niespełna 19,8 mln zł. Zakończenie budowy nowej drogi planowane jest na początek przyszłego roku.

Budowa nowej drogi w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

W Dąbrowie Górniczej budują nową drogę, powstaje „obwodnica” od granicy z Będzinem do Gołonoga. Kiedy koniec prac?

Autor: Redakcja

02/07/2024

Droga S1

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: ponad 6-kilometrowy odcinek ekspresowej drogi S1 jest już otwarty. Trwają jeszcze prace na węźle Pogoria

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/07/2024

Rozpoczęła się budowa połączenia ulicy Kolejowej z aleją Zagłębia Dąbrowskiego

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: budowa połączenia ulicy Kolejowej z aleją Zagłębia Dąbrowskiego. Uwaga, utrudnienia

Autor: Redakcja

15/04/2024