Dąbrowa Górnicza: minibus na linii 645 dojeżdża do Strzemieszyc Wielkich. „Mieszkańcy dzielnicy zyskali połączenie z dworcem PKP w Gołonogu”

Zmiany komunikacyjne w Dąbrowie Górniczej: linia 645, od poniedziałku, 22 stycznia, dojeżdża do Strzemieszyc Wielkich. – Mieszkańcy dzielnicy zyskali połączenie z dworcem PKP w Gołonogu i z Centrum Administracyjnym na Redenie. Czas dojazdu to kilkanaście minut – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Fot. FB/ Marcin Bazylak
Linia 645 dojeżdża do Strzemieszyc Wielkich

Linia 645 obsługiwana jest przez minibus i zapewnia dojazd do cmentarza przy ul. Myśliwskiej. – Nowy przystanek przy ul. Laski daje możliwość wygodnej przesiadki w kierunku huty – zaznacza Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi związane zarówno z przebiegiem trasy linii 645, jak i rozkładem jazdy wysyłając maile pod adres mobilnosc@dg.pl.

Linia 645 kursuje na trasie: Strzemieszyce Dworzec Północy – Strzemieszyce Stacyjna – Strzemieszyce Kościół – Strzemieszyce Ordona Przejazd Kolejowy – Strzemieszyce Cmentarz (nż) – Gołonóg Laski – Gołonóg Wiadukt S1 – Gołonóg Młodych – Gołonóg Podlesie – Gołonóg Kosmonautów – Gołonóg Aleja Piłsudskiego Szkoła – Gołonóg Dworzec PKP – Gołonóg Aleja Zagłębia Dąbrowskiego – Gołonóg Centrum Administracyjne – Reden Komenda Policji – Reden Aleja Majakowskiego.

Przypomnijmy, że na swoją stałą trasę wróciła już linia 656, która kursuje ulicą Konstytucji i przez nowe rondo, które powstało na skrzyżowaniu ulic Ujejskiej, Zwycięstwa i Konstytucji. Co istotne, od poniedziałku, 22 stycznia, zwiększona została liczba kursów linii 656.

Zmiany dotyczą między innymi linii 604

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: nowe linie autobusowe, nowe przystanki i korekty w rozkładzie jazdy. Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada zmiany

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/05/2023

Komunikacja Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: będą kolejne zmiany w komunikacji miejskiej? Ma powstać nowa linia minibusowa

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/06/2023