Dąbrowa Górnicza: budżet partycypacyjny już po raz 10. Do wydania będzie 7 milionów złotych. Pomysły można zgłaszać od 12 czerwca

Od przyszłego tygodnia będzie można zgłaszać pomysły w ramach 10. edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Na realizację projektów w 2025 roku przeznaczonych zostanie 7 milionów złotych.

Fot. FB/ Marcin Bazylak
Zielone przystanki w Dąbrowie Górniczej to projekty z BO

Nabór rozpocznie się w środę, 12 czerwca, a zakończy 28 czerwca. W tym czasie mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli składać propozycje inwestycji dla swoich osiedli. W kolejnym etapie zostaną one zweryfikowane, a jesienią dąbrowianie zadecydują, które z zakwalifikowanych projektów zostaną zrealizowane. Pomysły można zgłaszać przez formularz dostępny tutaj bądź w formie papierowej w Urzędzie Miasta (Biuro Obsługi Klienta i Centrum Aktywności Obywatelskiej).

W 10. edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego do wydania będzie 7 milionów złotych, a wybrane projekty realizowane będą w 2025 roku. – Dąbrowski Budżet Partycypacyjny to okazja do dyskusji o potrzebach osiedli i sposobach na ich realizację. Od 2013 roku przeprowadziliśmy już IX edycji, z czego trzy w formule DBP 2.0, w których głosowanie zastąpione zostało dialogiem i dyskusją podczas Forów Mieszkańców. W ciągu 10 lat wspólnie wypracowaliśmy do realizacji 664 projekty na łączną kwotę ok. 65,4 mln zł – przypominają dąbrowscy urzędnicy.

Do końca tego roku powinny zostać zakończone wszystkie inwestycje z IX edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Tężnia w Ząbkowicach

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: w Ząbkowicach, w ramach budżetu obywatelskiego, wybudowana zostanie tężnia. Zobaczcie wizualizacje

Autor: Redakcja

23/05/2024

Mydlice zielony przystanek 1

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: Zielony przystanek Mydlice Szpital gotowy. To wyczekiwany projekt z Budżetu Obywatelskiego

Autor: Szymon Karpe

24/04/2024

Spotkania  z mieszkańcami Dąbrowy Górniczej

Może Cię zainteresować:

Powraca budżet partycypacyjny w Dąbrowie Górniczej. Po dwóch latach przerwy miasto zorganizuje spotkania z mieszkańcami poszczególnych dzielnic

Autor: Paulina Gałbas

16/02/2022