Dąbrowa Górnicza. 50-latek „zaparkował” swój samochód na... wysepce ronda. Miał 2,5 promila w organizmie

Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który „zaparkował” swojego osobowego forda na... wysepce ronda im. harcmistrza Kazimierza Kalagi. Jak się szybko okazało, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Fot. Pixabay
Policja2222 jpg

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pełnili służbę na terenie miasta dostali zgłoszenie o kolizji na ulicy 11 Listopada. Nie było to zwykłe zdarzenie drogowe. Jak się okazało na miejscu, kierujący stracił panowanie nad swoim osobowym fordem i wjechał na wysepkę ronda. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 50-latka z samochodu wyciągnęli świadkowie i przekazali stróżom prawa – relacjonują dąbrowscy policjanci.

Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano także prawo jazdy. Mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej grozić teraz kara grzywny, a nawet więzienie. – Sprawca będzie musiał zapłacić 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – podkreślają w dąbrowskiej komendzie.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Policja Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Amfetamina w lodówce, marihuana w kuchennej szafce, a 27-latek w areszcie. Usłyszał już zarzuty

Autor: Redakcja

12/12/2022

Kajdanki

Może Cię zainteresować:

Gang sutenerów z Czeladzi. Zarabiali na nocnym klubie. Grozi im 10 lat więzienia

Autor: Patryk Osadnik

26/12/2022