Gang sutenerów z Czeladzi. Zarabiali na nocnym klubie. Grozi im 10 lat więzienia

Cztery osoby, oskarżone o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zasiądą na ławie oskarżonych w związku z sutenerstwem. Według śledczych gang działał w klubie nocnym w Czeladzi.

Kajdanki

Do Sądu Okręgowego w Sosnowcu trafił akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, którym śledczy zarzucają udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Nielegalny proceder gang sutenerów miał prowadzić od lipca 2021 do kwietnia 2022 roku w Czeladzi. Oskarżeni to trzy kobiety i mężczyzna w wieku od 45 do 56 lat.

- W toku śledztwa ustalono, że kierujące grupą przestępczą osoby, prowadziły w Czeladzi klub nocny. Nieformalnie zatrudniały w nim młode kobiety, które jako tancerki miały prezentować klientom taniec erotyczny i serwować drinki. W rzeczywistości, poza tańcem, kobiety proponowały klientom usługi seksualne - informuje prok. Waldemar Łubniewski z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

- Oficjalnie właściciele lokalu nie uczestniczyli w tym procederze, ale po spotkaniach z klientami kobiety oddawały im znaczną część zarobionych przez siebie pieniędzy - dodaje.

Na ławie oskarżonych zasiądą właściciele klubu nocnego i zarządzające nim osoby. Dwóm z nich, oskarżonym o kierowanie grupą przestępczą, grozi nawet 10 lat więzienia.