Dąbrowa Górnicza. 43-latka spowodowała kolizję, wynik badania alkomatem okazał się szokujący. Kobieta była kompletnie pijana

Na parkingu jednego z dąbrowskich osiedli zatrzymana została pijana kobieta, która spowodowała kolizję. Jak się wkrótce okazało – miała niemal 4 promile! – Dzięki czujności i odwadze jednego ze świadków, sytuacja nie przerodziła się w coś znacznie poważniejszego – podkreślają policjanci z Dąbrowy Górniczej.

Pixabay
Policja

W poniedziałek, 12 czerwca, tuż po godzinie dwunastej, 43-letnia kobieta usiadła za kierownicą swojego samochodu. Jak się wkrótce okazało, wcześniej wypiła sporo alkoholu. – Świadek zdarzenia zauważył podejrzane zachowanie kobiety na parkingu przy jednej z firm mieszczących się przy ulicy Staszica. Kiedy kierująca z trudnościami manewrując, wjechała w jedno z zaparkowanych aut, przypadkowy przechodzień natychmiast podbiegł do jej pojazdu i zdecydowanie wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwej – informuje dąbrowska komenda.

Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki kobietę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik był szokujący – wynosił blisko 4 promile! Taka ilość alkoholu stanowiła zagrożenie życia dla 43-latki. – Nieodpowiedzialne zachowanie, polegające na kierowaniu pojazdem w takim stanie, jest nie do zaakceptowania i narusza podstawowe zasady bezpieczeństwa. Nietrzeźwa kierująca mieszkanka Katowic będzie odpowiadać za swoje czyny i stanie przed sądem. W świetle prawa, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest surowo karane, ze względu na zagrożenie, jakie niesie dla innych uczestników ruchu drogowego – podkreślają policjanci.

Kobiecie, oprócz kary grzywny, grozi utrata prawa jazdy. 43-latka może nawet trafić do więzienia.

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjanci szukali małżeństwa z Sosnowca, które wybrało się na przejażdżkę przy Pogorii IV. „Zgubili się w lesie i nie byli w stanie wrócić na szlak”. Odnaleziono ich dzięki sygnałowi GPS

Autor: Redakcja

12/06/2023

czytaj więcej:

Policja zatrzymała dwie osoby które ukradły 60 czekolad

Ukradli w sklepie czekolady. A dokładnie: 60 czekolad...

Mł. insp. Renata Hałabuda

Zmiany w dąbrowskiej policji. Komendant ma nowego zastępcę

Pościg za busem Dąbrowa Górnicza

Pościg ulicami Dąbrowy Górniczej za busem

Policjanci zarekwirowali 1400 sztuk odzieży

Handlowali podróbkami na targowisku w Dąbrowie Górniczej

Akcja Grzybiarz 2022

Do lasu, na grzyby? „Dokumenty proszę”

Policjanci znaleźli spore ilości amfetaminy

Odpowie za przestępstwa narkotykowe. Usłyszał już zarzuty

Sprawca rozboju w Dąbrowie Górniczej zatrzymany

Rozbój w firmie w Dąbrowie Górniczej. Sprawca groził bronią