Policjanci szukali małżeństwa z Sosnowca, które wybrało się na przejażdżkę przy Pogorii IV. „Zgubili się w lesie i nie byli w stanie wrócić na szlak”. Odnaleziono ich dzięki sygnałowi GPS

Ta wycieczka mogła skończyć się kiepsko: dwoje rowerzystów z Sosnowca w wieku około 60 lat zgubiło się podczas przejażdżki nad Pogorią IV w Dąbrowie Górniczej. Policjanci odnaleźli rowerzystów dzięki naładowanemu telefonowi.

Fot. Pixabay
Policja

W niedzielę wieczorem dąbrowscy policjanci odnaleźli małżeństwo w wieku około 60 lat, które zagubiło się podczas przejażdżki rowerowej nad zbiornikiem wodnym Pogoria IV. – Dzięki naładowanemu telefonowi policja była w stanie szybko zlokalizować zaginionych i zapewnić im pomoc. Zagubiona para postanowiła spędzić sobotnie popołudnie na wycieczce rowerowej w okolicach popularnych zbiorników wodnych w Dąbrowie Górniczej. Niestety, zgubili się w lesie, a po kilku godzinach nie byli w stanie samodzielnie wrócić na szlak – informują dąbrowscy policjanci.

Małżeństwo dodzwoniło się na komendę; po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania. – Dzięki dostępności sygnału GPS z telefonu pary oraz ciągłej rozmowie z dyżurnym naszej jednostki, funkcjonariusze policji byli w stanie ustalić przybliżoną lokalizację zagubionych. Policyjny zespół poszukiwawczy skoncentrował się na obszarze wokół zbiornika wodnego Pogoria IV – relacjonują policjanci. Parę udało się znaleźć; małżeństwo było wyczerpane, ale w dobrym zdrowiu. Na miejscu została udzielona pomoc, po czym przybyła również na miejsce straż miejska odwiozła rowerzystów do domu.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas wycieczek czy uprawiania sportu na terenach rekreacyjnych. – Zalecamy, aby każdy zawsze miał ze sobą naładowany telefon komórkowy oraz poinformował bliskich o planach i trasie podróży, aby w razie potrzeby można było szybko udzielić pomocy. Wyposażenie w telefon komórkowy lub lokalizator GPS w postaci zegarka, lub bransoletki umożliwi szybką lokalizację zaginionej osoby. W sprzedaży dostępne są również ubrania z wszytymi modułami lokalizatora GPS. Szybkie zlokalizowanie zaginionej osoby może uratować jej życie – podkreślają dąbrowscy policjanci.

Smiertelne potracenie pociag dabrowa gornicza 01

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na torach kolejowych w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Mężczyzna zginął na miejscu

Autor: Katarzyna Pachelska

10/06/2023

czytaj więcej:

Policja

Spowodowała kolizję, wynik badania alkomatem był szokujący

Kontrola trzeźwości

Prawie 3,5 promila u kierowcy zatrzymanego w Dąbrowie

Policja Dąbrowa Górnicza

Amfetamina w lodówce, 27-latek w areszcie

Zatrzymany złodziej Dąbrowa Górnicza

28-latek ukradł samochód i paszport Ukraińcowi

Funkcjonariusze przechwycili niemal 1400 sztuk nielegalnej odzieży.

Handlowały „podróbkami”. Zostały zatrzymane

Na miejsce przyjechał patrol drogówki

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policja

Rowerzysta miał 1,5 promila. Dostał mandat. I to jaki!