Policjanci szukali małżeństwa z Sosnowca, które wybrało się na przejażdżkę przy Pogorii IV. „Zgubili się w lesie i nie byli w stanie wrócić na szlak”. Odnaleziono ich dzięki sygnałowi GPS

Ta wycieczka mogła skończyć się kiepsko: dwoje rowerzystów z Sosnowca w wieku około 60 lat zgubiło się podczas przejażdżki nad Pogorią IV w Dąbrowie Górniczej. Policjanci odnaleźli rowerzystów dzięki naładowanemu telefonowi.

Fot. Pixabay
Policja

W niedzielę wieczorem dąbrowscy policjanci odnaleźli małżeństwo w wieku około 60 lat, które zagubiło się podczas przejażdżki rowerowej nad zbiornikiem wodnym Pogoria IV. – Dzięki naładowanemu telefonowi policja była w stanie szybko zlokalizować zaginionych i zapewnić im pomoc. Zagubiona para postanowiła spędzić sobotnie popołudnie na wycieczce rowerowej w okolicach popularnych zbiorników wodnych w Dąbrowie Górniczej. Niestety, zgubili się w lesie, a po kilku godzinach nie byli w stanie samodzielnie wrócić na szlak – informują dąbrowscy policjanci.

Małżeństwo dodzwoniło się na komendę; po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania. – Dzięki dostępności sygnału GPS z telefonu pary oraz ciągłej rozmowie z dyżurnym naszej jednostki, funkcjonariusze policji byli w stanie ustalić przybliżoną lokalizację zagubionych. Policyjny zespół poszukiwawczy skoncentrował się na obszarze wokół zbiornika wodnego Pogoria IV – relacjonują policjanci. Parę udało się znaleźć; małżeństwo było wyczerpane, ale w dobrym zdrowiu. Na miejscu została udzielona pomoc, po czym przybyła również na miejsce straż miejska odwiozła rowerzystów do domu.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas wycieczek czy uprawiania sportu na terenach rekreacyjnych. – Zalecamy, aby każdy zawsze miał ze sobą naładowany telefon komórkowy oraz poinformował bliskich o planach i trasie podróży, aby w razie potrzeby można było szybko udzielić pomocy. Wyposażenie w telefon komórkowy lub lokalizator GPS w postaci zegarka, lub bransoletki umożliwi szybką lokalizację zaginionej osoby. W sprzedaży dostępne są również ubrania z wszytymi modułami lokalizatora GPS. Szybkie zlokalizowanie zaginionej osoby może uratować jej życie – podkreślają dąbrowscy policjanci.

Smiertelne potracenie pociag dabrowa gornicza 01

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na torach kolejowych w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Mężczyzna zginął na miejscu

Autor: Katarzyna Pachelska

10/06/2023