Jak kochać w czasach pandemii? Spotkanie w Barbarą Gruszką-Zych i Dawidem Markiewiczem w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi

O tym, jak kochać w czasach pandemii opowiedzą Barbara Gruszka-Zych i Dawid Markiewicz. Spotkanie odbędzie się 13 lutego o godzinie 17 w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi.

FB/ Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”
Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi

Barbara Gruszka-Zych od 30 lat jest dziennikarką „Gościa Niedzielnego”. Pisarka wydała także ponad 20 tomików poezji, m.in. „Dla” (2021) czy „Szara jak wróbel” (2012). Prócz tego tworzy reportaże: „Mało obstawiony święty", „Zapisz jako…” i książki wspomnieniowe: „Mój poeta”, „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara”. Jej wiersze wydawane były po litewsku i rosyjsku w Kownie, Wilnie, Petersburgu. Otrzymała stypendium wiedeńskiej fundacji Janineum (2002), Fundacji Jana Pawła II w Rzymie (2003), Fundacji „Heinrich & Jane Ledig-Rowohlt” w Lavigny w Szwajcarii (2014).

Dawid Markiewicz jest nie tylko poetą, ale również prozaikiem, fotografem, początkującym muzykiem jazzowym, zawodnikiem brazylijskiego jiu jitsu. Swoje utwory publikował w pismach literackich: „Lampa”, „Twórczość”, „Odra”, „Akcent”, „Czas Literatury”, „Pro Arte”, „Plama”, „Kursywa”, „Portret”, „Fraza”, „Śląsk”. Zaś swoje fotografie publikował między innymi w „The Washington Post”, „Confashion Magazine”, „Touche”, „Shot Mag” czy „Woman Magazine”. W latach 2007-2010 był redaktorem naczelnym literackiego zina „Fatalista”.

Porozmawiajmy o miłości

13 lutego z artystami będzie można porozmawiać o miłości. Miłość często stanowi inspirację do dzieł literackich lub malarstwa. Co najważniejsze, jest obecne w naszym życiu. Wydarzenie poprowadzi poeta Jan Baron, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich za tom „Psińco”.