Czeladzkie Eko stworzyło kolejny zielony wymienialnik. To dobra okazja, aby oddać niechciane rośliny lub przygarnąć nowe

Kolejny zielony wymienialnik stanie w Kamienicy Konarzewskich przy ul. Rynek 22 w Czeladzi. Organizatorzy zachęcają do wymieniania się roślinami.

UM Czeladź
Zielony wymienialnik w Czeladzi

Z inicjatywy grupy Czeladzkie Eko powstał zielony wymienialnik. Jest to regał z roślinami, które czekają na nowy dom. Niechciane, zbędne rośliny w naszych domach śmiało możemy przynieść i położyć na jednej z półek wymienialnika. Z drugiej strony jeśli jakaś roślina nam się spodoba możemy stać się jej nowym właścicielem.

Przypomnijmy, że pierwszy w mieście regał stanął w Kopalni Kultury, teraz natomiast nowy jest dostępny w Kamienicy Konarzewskich przy ul. Rynek 22.

Jeśli macie za dużo roślin i chcecie się podzielić, to zostawcie je na regale. Niech trafią w dobre ręce i sprawią innym radość – zachęca Beata Marcinkowska.

Jednorazowo każdy może przygarnąć maksymalnie dwie rośliny, gdyż organizatorzy chcą, aby z akcji skorzystało jak najwięcej osób. Wymiana jest bezpłatna.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu

Hokejowy Turniej 4 Prezydentów 23-25 sierpnia

MKS w finale Alpe Adria Cup pokonał zespół z Wiednia

Koszykarze MKS będą bronić Alpe Adria Cup. A co ze składem?

Busy na zlecenie Sosnowiec

Zamiast nocnych tramwajów pojadą elektryczne busy

Komunikacja Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza: kolejne zmiany w komunikacji?

Zespół z Sosnowca

Młodzi piłkarze z Sosnowca zagrają w Warszawie