Czeladzkie Eko stworzyło kolejny zielony wymienialnik. To dobra okazja, aby oddać niechciane rośliny lub przygarnąć nowe

Kolejny zielony wymienialnik stanie w Kamienicy Konarzewskich przy ul. Rynek 22 w Czeladzi. Organizatorzy zachęcają do wymieniania się roślinami.

UM Czeladź
Zielony wymienialnik w Czeladzi

Z inicjatywy grupy Czeladzkie Eko powstał zielony wymienialnik. Jest to regał z roślinami, które czekają na nowy dom. Niechciane, zbędne rośliny w naszych domach śmiało możemy przynieść i położyć na jednej z półek wymienialnika. Z drugiej strony jeśli jakaś roślina nam się spodoba możemy stać się jej nowym właścicielem.

Przypomnijmy, że pierwszy w mieście regał stanął w Kopalni Kultury, teraz natomiast nowy jest dostępny w Kamienicy Konarzewskich przy ul. Rynek 22.

Jeśli macie za dużo roślin i chcecie się podzielić, to zostawcie je na regale. Niech trafią w dobre ręce i sprawią innym radość – zachęca Beata Marcinkowska.

Jednorazowo każdy może przygarnąć maksymalnie dwie rośliny, gdyż organizatorzy chcą, aby z akcji skorzystało jak najwięcej osób. Wymiana jest bezpłatna.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Huta Katowice

Co z wielkim piecem dąbrowskiej huty? Związki chcą gwarancji

Dni sosnowca 2022

Dni Sosnowca coraz bliżej. Oto program wydarzenia

Przebudowa ul Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej

Utrudnienia na ul. Sobieskiego

Sosnowiecki weekend za pół ceny

Weekend z ofertą za pół ceny

Remont oddziału w czeladzkim szpitalu

Kolejna inwestycja w czeladzkim szpitalu

Zwłoki odnalezione w Pilicy

W Pilicy w powiecie zawierciańskim odnaleziono zwłoki