Czeladź będzie miała swój Sąd Rejonowy. Zostanie otwarty przy ul. Kombatantów [ZDJĘCIA]

Przy ulicy Kombatantów w Czeladzi zostanie otwarty Sąd Rejonowy. Dotychczas mieszkańcy miasta korzystali z Sądu Rejonowego w Będzinie. Inauguracja placówki odbędzie się na początku października. - Tak więc po kilkudziesięciu latach przerwy, w Czeladzi znów będzie funkcjonował sąd. I to nie sąd Grodzki, jak to bywało w przeszłości, czy oddział innego sądu, ale samodzielny Sąd Rejonowy - zapowiedział Zbigniew Szaleniec, burmistrz miasta Czeladź.

W Czeladzi zostanie otwarty Sąd Rejonowy

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Sprawiedliwości z 8 września 2022 roku. Inauguracja czeladzkiego Sądu Rejonowego miała odbyć się pod koniec czerwca 2023 roku. Treść postanowienia została zmieniona ze względu na przeniesienie lokalizacji placówki.

- To jest pierwszy taki krok, a Czeladź będzie teraz funkcjonowała inaczej w hierarchii miast polskich. Być może, a wszystko na to wskazuje, że prokuratura także będzie w Czeladzi. A to oznacza, że miasto zupełnie inaczej będzie pozycjonowane – mówił w 2022 roku minister Michał Wójcik.

Ostatecznie Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowało się na dzierżawę budynku zarządu Czeladzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Kombatantów. Spółdzielczy zarząd został przeniesiony do niewykorzystanych pomieszczeń byłego klubu osiedlowego Odeon, który mieści się nieopodal.

- Prace remontowe w wydzierżawionym od CzSM budynku przy ul. Kombatantów, przebiegają w błyskawicznym tempie. I choć trudno w to dzisiaj uwierzyć, oglądając remontowany budynek.... drugiego października ma nastąpić uroczyste otwarcie czeladzkiego Sądu Rejonowego - poinformował Zbigniew Szaleniec.

Remont budynku przy ul. Kombatantów rozpoczął się w czerwcu 2022 roku. Warto przypomnieć, że miasto Czeladź zyska samodzielny Sąd Rejonowy po kilkudziesięciu latach przerwy. Placówka będzie obsługiwała także Wojkowice i Bobrowniki. W czeladzkim Sądzie Rejonowym będzie pracować 50 osób. Uruchomiony zostanie wydział karny, cywilny, rodzinny oraz nieletnich, będą także kuratorzy. Natomiast sprawy związane z prawem pracy i ksiąg wieczystych nadal będą natomiast rozpatrywane w Sądzie Rejonowym w Będzinie.

Remont budynku przy ulicy Kombatantów w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Sąd Rejonowy w Czeladzi od października. Remont budynku przy ulicy Kombatantów przyspieszył. „To prestiż dla miasta i dobry interes dla spółdzielni”

Autor: Redakcja

03/08/2023

czytaj więcej:

Sąd Rejonowy w Czeladzi

Sąd Rejonowy w Czeladzi prawie gotowy. Wkrótce otwarcie

Współpraca Czeladzi z miastem partnerski Auby

Owocna współpraca Czeladzi z francuskim miastem Auby

Zbigniew Szaleniec rozmawiał z merem Żydaczowa

Żydaczów na Ukrainie potrzebuje pomocy

Kompleks basenów w Parku Grabek w Czeladzi

Basen w Parku Grabek nominowany do prestiżowej nagrody

Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic

Samorządowcy Zagłębia wysoko w rankingu IBIMS

Pierwszy etap remontu stadionu powoli dobiega końca

Stadion miejski zostanie oddany do użytku przed terminem?

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse