„Chasydzi w Lelowie”. Wystawa fotografii Arkadiusza Ławrywiańca w Zawierciu

„Chasydzi w Lelowie” – wystawę fotografii Arkadiusza Ławrywiańca o takim właśnie tytule oglądać można będzie przez najbliższe dwa miesiące w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu.

www.facebook.com/galeriamok / Arkadiusz Ławrywianiec
Chasydzie w Lelowie

Co roku na przełomie styczniu i lutego do Lelowa (pow. częstochowski) przyjeżdżają chasydzi z całego świata, by modlić się i świętować przy grobie cadyka Dawida Bidermana, jednego z najważniejszych mędrców tego ruchu religijnego. Od ponad dwudziestu lat przebieg tych uroczystości dokumentuje na zdjęciach Arkadiusz Ławrywianiec, wieloletni fotoreporter śląskich mediów, a obecnie również prezes zarządu śląskiego okręgu Związku Polskich Artystów Fotografików.

Plon jego pracy od środy (12 kwietnia) można oglądać w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” w Zawierciu (ul. Piastowska 1). Do 11 czerwca prezentowana tam będzie wystawa „Chasydzi w Lelowie”.

Ilekroć Arkadiusz Ławrywianiec pokazuje swoje zdjęcia z cyklu „Chasydzi w Lelowie”, tylekroć spotyka się z pełnymi zdumienia pytaniami: „To się naprawdę dzieje? To nie jest inscenizacja?” – tak w recenzji tej wystawy pisze Henryka Wach-Malicka. Jak podkreśla prezentowane fotografie stanowią swoisty „zapis nastroju poszczególnych chwil” pokazując „chasydów, doznających rozmaitych stanów świadomości”.

Alicja Mickoś

Może Cię zainteresować:

Charytatywna impreza sportowa dla Alicji z Sosnowca. Datki zostaną przeznaczone na operację biodra

Autor: Redakcja

12/04/2023

Pianino szpilman sosnowiec muza

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec upamiętni Władysława Szpilmana. Wystawą i nową nazwą Muzy. Do miasta przyjedzie syn pianisty

Autor: Redakcja

04/04/2023