Charytatywna impreza sportowa dla Alicji z Sosnowca. Datki zostaną przeznaczone na operację biodra

Przy zbiornikach wodnych Stawiki odbędzie się charytatywna impreza sportowa dla Alicji Mickoś z Sosnowca. Dziewczynka urodziła się z krótszą lewą nóżką. Od tamtej pory przeszła szereg operacji. Datki zebrane podczas wydarzenia, zostaną przekazane na pokrycie kosztów kolejnego zabiegu.

dzieciom.pl
Alicja Mickoś

Impreza charytatywna "Uczymy się chodzić dla Ali"

W niedzielę, 16 kwietnia przy sosnowieckich Stawikach odbędzie się impreza charytatywna dla 6-letniej Alicji Mickoś. Dziewczynka urodziła się z krótszą lewą nogą i wadą wzroku. Od narodzin Alicja przeszła pięć operacji, dzięki którym stopniowo uzyskuje pełną sprawność. Rozgrzewka przed wydarzeniem rozpocznie się o godz. 10.50. Dziesięć minut później rozpocznie się marsz nordic walking.

- Założeniem imprezy jest to żebyśmy pokazali mieszkańcom Sosnowca jak ważne jest chodzenie, bo na co dzień borykamy się z tym, że ludzie chorują bo nie chodzą. Nie wykorzystują swojej najważniejszej umiejętności, która utrzymuje sprawność, która powoduje, że żyjemy bez bólu i w zdrowiu – mówi Magdalena Bułanowska, organizatorka imprezy.

Oprócz marszu nordic walking nie zabraknie także wielu innych atrakcji dla starszych i młodszych. Uczestnicy będą mogli zakupić wypieki uczniów ze szkoły „Twoja Przyszłość”, obejrzeć pokazy capoeiry i występ grupy tanecznej, a także skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznych i masażu i malowania twarzy dla dzieci. Na zakończenie wydarzenia odbędzie się maraton zumby.

Internetowa zbiórka dla Alicji Mickoś z Sosnowca

Warto zaznaczyć, że impreza ma wymiar charytatywny, a jej pełna nazwa to "Uczymy się chodzić dla Ali". W jej czasie będą zbierane fundusze na leczenie siedmioletniej Alicji Mickoś z Sosnowca. Datki zebrane podczas impreza zostaną przekazane na pokrycie kosztów kolejnej operacji, tym razem biodra. Łączny koszt zabiegu to około 300 tysięcy złotych.

- Hej, jestem Alicja i mam 6 lat. Urodziłam się z wadą nóżki i wzroku. Większość mojego dzieciństwa to walka o „normalność”. Mam za sobą 5 operacji i kolejne przede mną. Marzę o tańcu i byciu weterynarzem. Będę szczęśliwa jeśli wesprzesz mnie w walce o sprawność i marzenia - mówi dziewczynka.

Zbiórkę na operację można wesprzeć także wpłacając dowolną kwotę na stronie dzieciom.pl, do której link jest dostępny tutaj.

Zbiórka dla Anny Mańkowskiej

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka dla 39-letniej Anny Mańkowskiej. Kobieta cierpi na m.in. zaburzenia wchłaniania

Autor: Martyna Urban

29/03/2023