Budżet obywatelski w Będzinie: 26 projektów i milion złotych do wydania. Koniec głosowania w poniedziałek

Poniedziałek, 18 września, to ostatni dzień oddawania głosów na projekty zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w Będzinie. Do wydania jest milion złotych.

Fot. UM Będzin
Będzin

To już szósta edycja budżetu obywatelskiego w Będzinie. Projekty, które zostaną wybrane w tym roku będą realizowane w 2024 r. Głosowanie rozpoczęło się 11 września, a zakończy 18 września. Głosy oddawać można na stronie internetowej Urzędu Miasta, albo osobiście w będzińskim magistracie – na specjalnych kartach do głosowania.

– Każdy mieszkaniec Będzina może głosować tylko raz i jest uprawniony do oddania jednego głosu. Formularz interaktywny lub kartę do głosowania udostępnia się osobie uprawnionej po uprzedniej weryfikacji prawa do udziału w głosowaniu – informuje magistrat.

Jak dodają urzędnicy, weryfikacja oznacza podanie danych osobowych oraz złożenie oświadczeń o zamieszkiwaniu na terenie Będzina, zapoznaniu się z treścią uchwały Nr XLVI/407/2018 Rady Miejskiej Będzina z dnia 28 lutego 2018 r. w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego Będzina, a także na wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z głosowaniem nad budżetem obywatelskim.

Na liście projektów jest 26 pozycji. Wśród propozycji są między innymi remonty chodników, dróg, oświetlenia, parkingów, stworzenie Izby Tradycji Górniczych Stowarzyszenia Gwarków Zagłębia w Będzinie, rewitalizacja Sali widowiskowej na placu Skarbińskich, stworzenie kreatywnej minipracowni artystycznej, budowa skateparku czy zakup 9-osobowego samochodu dla grup młodzieżowych MKS Będzin. Pełna lista projektów dostępna jest tutaj.

Przebudowane mosty w ciągu DK86 zostały udostępnione dla ruchu

Może Cię zainteresować:

Po dwunastu miesiącach prac nowe mosty w Będzinie-Łagiszy zostały udostępnione dla ruchu. Remont kosztował około 5 milionów złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

01/09/2023