Budowa S1 w Dąbrowie Górniczej: zamknięty przejazd kolejowy na ul. św. Antoniego. Wyznaczony został objazd

Uwaga, kierowcy: przez tydzień nie będzie możliwości wjazdu do Ząbkowic i wyjazdu z nich ulicą św. Antoniego. Powód? Zaplanowana na siedem dni, od 20 do 27 października, przebudowa niestrzeżonego przejazdu kolejowo-drogowego właśnie przy ul. św. Antoniego. To część prac związanych z przebudową DK1 i budową nowego węzła drogowego „Pogoria”.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Zamknięty przejazd kolejowy

Zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego sprawi, że wjazd i wyjazd do i z Ząbkowic ulicą św. Antoniego nie będzie możliwy. Wykonawca prac, Budimex, przygotował jednak objazd – przez S1 oraz niedawno wybudowane łącznice węzła „Pogoria”. Co istotne, z objazdu korzystać będą między innymi autobusowe linie nr 84, 237, 637, 638, 640 i 903N.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że kilka przystanków zostanie na czas prac wyłączonych z użytku:

  • Gołonóg Swobodna 01,
  • Gołonóg Św. Antoniego nż 01 i 02,
  • Pogoria I Żeglarska nż 01 i 02,
  • Pogoria I Droga do plaży 01 i 02.

Z kolei w przypadku linii 637, 638 i 649 włączony zostanie przystanek Gołonóg Zajezdnia 01 i 02.

Jak podkreślają dąbrowscy urzędnicy, wykonawca „postawił nas przed faktem dokonanym, informując w ostatniej chwili, że przejazd zostanie zamknięty w dniach 20-27 października”. Zamknięcie przejazdu jest związane z uzyskaniem zgody od PKP PLK na wyłączenie w tym czasie toru z ruchu pociągów.

Na prośbę miasta, Budimex i ZTM zapewnią mieszkańcom ul. św. Antoniego komunikację zastępczą: bus będzie obsługiwał wszystkie przystanki wzdłuż ulicy (Gołonóg Swobodna, Gołonóg Św. Antoniego, Pogoria I Żeglarska, Pogoria I Droga do plaży, a także przystanek Gołonóg Aleja Piłsudskiego) – informuje dąbrowski magistrat.

Budowa przedszkola w Łośniu kosztować będzie ponad 18 mln zł

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: będzie nowe przedszkole w Łośniu, a pawilon w Sztygarce zostanie zmodernizowany. Obie inwestycje kosztują ponad 43,5 mln złotych

Autor: Redakcja

11/10/2023

Dworzec Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Dworzec w Dąbrowie Górniczej po przebudowie znów jest otwarty dla podróżnych. Jak się zmienił? Zobaczcie zdjęcia

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/10/2023