Broń, w tym karabiny maszynowe, a także narkotyki warte ponad milion złotych przechwycili policjanci z Będzina. Trzy osoby zatrzymane, ale na tym nie koniec

Policjanci z Będzina przechwycili ponad 10 kilogramów różnych narkotyków oraz 11 litrów płynnej amfetaminy, których czarnorynkową wartość oszacowano wstępnie na ponad milion złotych! Co więcej, zabezpieczono również dziewięć sztuk broni – w tym karabiny maszynowe, a także 1100 sztuk ostrej amunicji. Zatrzymano dwóch mężczyzn oraz kobietę, ale – jak podkreślają policjanci – sprawa jest rozwojowa.

Kryminalni z będzińskiej jednostki, w związku z uzyskaną wcześniej informacją, udali się w okolice jednego z domów na terenie miasta. Zauważyli tam w samochodzie parę 39-latków, o wyglądzie odpowiadającym wizerunkowi poszukiwanych osób.

Następnie mundurowi przeszli do przeszukiwania posesji w różnych miejscach, w Będzinie oraz dwóch mieszkaniach w Katowicach. Na miejscu przez wiele godzin działali śledczy z technikami kryminalistyki oraz przewodnicy z psami tropiącymi z częstochowskiej komendy oraz jednostki z Tarnowskich Gór. Wielogodzinna i skrupulatna praca policjantów przyniosła efekty, a stróże prawa zabezpieczyli ponad 10 kilogramów narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany, kokainy, ecstasy oraz 11 litrów płynnej amfetaminy – informuje będzińska komenda.

Policjanci znaleźli także dziewięć sztuk broni – w tym karabiny maszynowe, a także ponad 1100 sztuk ostrej amunicji różnego kalibru. Para 39-latków została zatrzymana i – decyzją będzińskiego sądu – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do kolejnego zatrzymania doszło na lotnisku w Pyrzowicach. Policjanci, we współpracy ze strażnikami granicznymi, zatrzymali 50-letniego mieszkańca Katowic. – Policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zajęli mienie, w skład których wchodzą samochody, gotówka oraz złoto, których wartość przekracza pół miliona złotych – wyjaśniają w będzińskiej komendzie.

Wszyscy zatrzymani – dwaj mężczyźni i kobieta – usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków, a także nielegalnym posiadaniem broni i amunicji. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Będzinie, prowadzącej śledztwo w tej sprawie, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wszystkich osób na trzy miesiące. Jak podkreślają policjanci, sprawa jest rozwojowa.

Zatrzymany bedzin

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Będzina mieli nosa, zatrzymując w nocy do kontroli kierowcę volkswagena

Autor: Katarzyna Pachelska

11/08/2023

46-latek wprowadzał do obrotu kołpaki samochodowe z podrobionymi znakami towarowymi

Może Cię zainteresować:

Niemal 900 zarzutów dla 46-latka z Będzina! Śledztwo trwało niemal rok, a teraz do sądu trafił akt oskarżenia

Autor: Redakcja

25/04/2023