Atakował kijem bejsbolowym w centrum Sosnowca, bo chciał ukraść telefony. Prokuratura postawiła mu już sześć zarzutów

Sosnowiecka policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który chodził po mieście i – żądając od napadniętych ich telefonów – atakował swoje ofiary kijem bejsbolowym. Tożsamość sprawcy szybko ustalił dzielnicowy komisariatu I i 23-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty.

Policja Sosnowiec
Sosnowiecka policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę

Do napadów doszło na ulicach centrum Sosnowca. Dyżurny komendy przyjął zgłoszenie od trzech młodych mężczyzn o napadach – sprawca atakował kijem bejsbolowym, kiedy nie chcieli oddać mu swoich telefonów komórkowych. Jeden z zaatakowanych został uderzony kijem w głowę – upadł, po czym trafił do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamanie kości twarzy. Dwóch pozostałych wdało się w szarpaniny z napastnikiem, po których 23-latek uciekał.

Szybko okazało się, że to najprawdopodobniej ten sam sprawca, który wcześniej przed jedną ze szkół średnich w centrum Sosnowca zaczepiał i atakował młodzież. Jak informują policjanci, już dwa dni później dzielnicowy komisariatu I wiedział, kto odpowiada za serię napaści – ukrywającego się sprawcę zatrzymano po kolejnych czterech dniach.

23-latkowi prokuratura przedstawiła sześć zarzutów dotyczących usiłowania rozbojów, uszkodzeń ciała i naruszenia nietykalności cielesnej. Teraz grozi mu kara nawet 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

czytaj więcej:

Kajdanki (zdjęcie ilustracyjne)

Rzucił się z nożem na policjanta! Takie rzeczy w Sosnowcu

Zatrzymany mężczyzna, Sosnowiec

Chwile grozy na parkingu w Sosnowcu. Napadli kobietę

Policja łapówka (zdjęcie ilustracyjne)

Panie władzo, ja nie chcę na wytrzeźwiałkę!

Fanty z mieszkania podejrzanego dilera

Czeladź: Kolejny diler w rękach policji

Zatrzymany złodziej Dąbrowa Górnicza

28-latek ukradł samochód i paszport Ukraińcowi

Pexels pixabay 38442

Sześciolatek miał atak padaczki. Uratowali go policjanci

Zapis z wideorejestratora

2500 zł mandatu dla pirata drogowego w Siewierzu