50-letni mieszkaniec Jaworzna włamywał się do kościołów i sklepików parafialnych. Okazał się recydywistą, postawiono mu kilkanaście zarzutów

Policjanci z Jaworzna zatrzymali sprawcę włamań do kościołów i sklepików parafialnych. 50-letniemu mężczyźnie postawiono już kilkanaście zarzutów. Jako że okazał się recydywistą, grozi mu kara teraz nawet do dziesięciu lat więzienia.

Policja Jaworzno
Policja zatrzymała włamywacza

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zajmowali się sprawą włamań, do których dochodziło ostatnio w mieście. Jak ustalono, włamywacz działał nocami i okradał przede wszystkim kościoły i sklepiki parafialne. Aby dostać się do pomieszczeń wybijał okna. Kradł głównie datki wiernych z kościelnych skrzynek, pieniądze z kas sklepowych, a także telefony komórkowe oraz dewocjonalia.

Policjanci – na podstawie sposobu działań sprawcy i pozostawionych przez niego śladów – wytypowali i zatrzymali podejrzanego. To 50-letni mieszkaniec Jaworzna, który w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Jak informują policjanci, ostatnich kilku włamań 50-latek dokonał już w „warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy”.

Mężczyźnie postawiono kilkanaście zarzutów. 50-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratury i policji został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Czytaj także:

W Dąbrowie Górniczej policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Znaleźli także nielegalne alkohol i papierosy, marihuanę i...

czytaj więcej:

Policja Śląska

Chciał kupić samochód, stracił ponad 770 tysięcy złotych...

Plantacja marihuany

Policjanci z Dąbrowy zlikwidowali domową plantację marihuany

Policja

71-latek zaatakował siekierą byłą żonę. Grozi mu dożywocie

Policja

Oszukiwała w internecie. Usłyszała 26 zarzutów

Podpisano porozumienie dotyczące ponadnormatywnych służb policjantów w Jaworznie

Więcej patroli w Jaworznie. Będzie bezpieczniej?

Policja

Mieli nóż i maczetę. Grozili policjantom

Policja

Kolejne wysokie kary dla kierowców przekraczających prędkość