34-latek znęcał się nad matką, wsiadł po alkoholu za kółko. Decyzją sądu trafił już do aresztu na trzy miesiące

Policjanci z Czeladzi zatrzymali 34-latka, który prowadził samochód mając 3 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zarzutów usłyszał więcej, bo okazało się, że znęcał się nad swoją matką. 34-latek na trzy miesiące trafił do aresztu.

Fot. Policja Będzin
Policjanci zatrzymali 34-latka

Podczas nocnej służby na ulicy Szybikowej policjanci z czeladzkiej patrolówki zobaczyli auto, które jechało całą szerokością jezdni. Pojazd został zatrzymany do kontroli, a kierowca został poddany badaniu alkomatem. Jak się okazało, miał ponad 3 promile.

Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach wykazało, że poruszał się on samochodem, pomimo orzeczonego zakazu do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje będzińska komenda.

34-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Policjanci ustalili ponadto, że w ciągu ostatnich miesięcy mężczyzna znęcał się nad swoją matką, łamiąc przy tym kolejny sądowy zakaz – związany z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. 324-latek usłyszał już zarzuty.

Na wniosek śledczych i prokuratury Sąd Rejonowy w Będzinie wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak dla 34-latka może być ona dotkliwsza, gdyż będzie on odpowiadał w warunkach tzw. recydywy – wyjaśniają policjanci.

Policja

Może Cię zainteresować:

Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policją. Jak się okazało, miał trzy promile...

Autor: Redakcja

11/03/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Zadzwonił, że w sądzie jest bomba. Został zatrzymany po kilku miesiącach, wkrótce stanie przed sądem

Autor: Redakcja

08/03/2024

Będzińscy policjanci kontrolowali kierowców

Może Cię zainteresować:

41-latek był pijany, nie miał prawa jazdy, ale usiadł za kółkiem. Został zatrzymany dwukrotnie... tego samego dnia

Autor: Redakcja

06/03/2024