Zrzutka dla Nicoli. 10-latka zmaga się z chorobą Perthesa. Zostało tylko kilka dni, a brakuje połowy kwoty

10-letnia Nicola z Dąbrowy Górniczej cierpi na chorobę Perthesa, czyli jałową martwicę kości udowej. Rodzice dziewczynki zbierają pieniądze na rehabilitację i fizjoterapię.

Nicola cierpi na chorobę Perthesa

- Jesteśmy rodzicami trójki wspaniałych dzieci. Nasi synowie są w pełni zdrowi, ale nasza córeczka niestety jest ciężko chora. Nicola ma 10 lat i zmaga się z chorobą Perthesa - jałową martwicą kości udowej. W wieku 7 lat choroba zaatakowała nasze dziecko. Wszystko zaczęło się od bolącego kolana. Udaliśmy się z córką do specjalisty, gdzie zlecono wszystkie badania, a następnie stwierdzono chorobę Perthesa. Ta informacja bardzo zmieniała nasze życie. Byliśmy przerażeni, nie wiedzieliśmy nic na temat tej choroby, ani też nie mieliśmy świadomości z czym przyjdzie nam mierzyć się w przyszłości - piszą rodzice.

Nicola będzie musiała przejść operację i otrzymać endoprotezę kości biodrowej.

Nicola przez długi czas nie była w stanie się spotykać z przyjaciółmi. Nie mogła ani biegać, ani jeździć na rowerze, ani wykonywać czynności związanych z ruchem. Przez ten trudny czas została objęta trybem nauczania. indywidualnego - informują rodzice dziewczynki. - Córka powinna mieć zastosowaną endoprotezę kości biodrowej. W przeszłości wykonano już jedną operację. Obecnie Nicola korzysta z rehabilitacji długoterminowej. Niestety odbywa się ona poza miejscem zamieszkania. Córka nasza bardzo tęskni za domem i prosi o naszą obecność. Poza tęsknotą, bardzo cierpi z powodu bólu kręgosłupa. Dlatego tak bardzo niezbędne są środki w zakresie pilnej rehabilitacji i fizjoterapii. Bez tego nasza Nicola nie będzie mogła powrócić na wyższy stopnień sprawności fizycznej, a ból z każdym dniem będzie odbierał naszej córce sens życia.

Rodzice utworzyli internetową zrzutkę na rzecz Nicoli. [LINK DO ZRZUTKI] Internauci wspierają dziewczynkę datkami. Jednak do rana 8 września uzbierano dopiero 7900 złotych z potrzebnych 15.000, a termin mija za 6 dni.

czytaj więcej:

Metamorfoza zdjęcie główne

34 kg – tak się chudnie z Gabinetem Projekt Zdrowie!

Bagatelle Zdjęcie główne

Balkonetka, braletka, Soft, Semi Soft – rodzaje biustonoszy

Pani Monika metamorfoza 10 kg

Kolejna piękna metamorfoza z Projekt Zdrowie!

Remont szpitala w Czeladzi

Efekty modernizacji czeladzkiego szpitala

Ola Łukasiewicz

Mecz z udziałem prezydenta miasta na rzecz 14-letniej Oli

Pani Tetiana z grupą lekarzy ZCO w Dąbrowie Górniczej

Do ZCO po ucieczce z Ukrainy dotarła pani Tetiana

Szczepienie przeciw COVID 19

Zagłębie najlepiej zaszczepione przeciw COVID-19