Znęcał się nad żoną i nie chciał się wyprowadzić z mieszkania. Grozi mu 5 lat więzienia

53-letni mężczyzna na osiedlu Syberka w Będzinie od dłuższego czasu znęcał się nad swoją żoną. Miarka się przebrała, gdy awanturował się, pijany, w mieszkaniu, które powinien dawno już opuścić.

Śląska Policja
Domowy agresor, Będzin

Policjanci z Będzina zostali wezwani do jednego z mieszkań na osiedlu Syberka, gdzie według zgłoszenia awanturował się pijany mężczyzna.

Rzeczywiście, na miejscu mundurowi potwierdzili domową awanturę. Ustalili, że 51-letnia kobieta od dłuższego czasu jest ofiarą przemocy ze strony męża. Mało tego, okazało się, że wobec domowego agresora toczy się już postępowanie w sprawie znęcania się nad swoją żoną.

Mężczyzna już wcześniej był objętym policyjnym dozorem. Nie stosował się również do nakazu opuszczenia lokalu, naruszając tym samym mir domowy w miejscu zamieszkania kobiety.

Oprócz tego złamał zakaz jakiegokolwiek kontaktu z pokrzywdzoną oraz szarpał ją w celu wymuszenia określonego zachowania.

Policjanci zatrzymali domowego oprawcę, który trafił do policyjnej celi. W czasie zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, a na wniosek śledczych i prokuratora będziński sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. 53-letniemu mieszkańcowi Będzina grozi 5 lat więzienia.

czytaj więcej:

Wypadek sosnowiec

Mieszkanka Będzina wjechała autem do centrum handlowego

Gwałciciel w Sosnowcu

W Sosnowcu policja poszukuje gwałciciela

Policja Sosnowiec

Zaginął 8-letni chłopiec. Zniknął ze swojego domu w Sosnowcu

Śląska Policja na drogach

Mniej wypadków i ofiar, ale więcej pijanych kierowców

Poszukiwany przestępca został zatrzymany

Obława kryminalnych z Sosnowca na poszukiwanego przestępcę

Zaginiona Stanisława Kupis z Sosnowca

Zaginęła Stanisława Kupis. Policja prowadzi poszukiwania

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Miał 2,5 promila alkoholu. 44-latek z Będzina jechał pijany