Zmiany w rozkładzie linii tramwajowej nr 27 w Sosnowcu. Powodem jest remont torowiska

Za sprawą przebudowy torowiska od 1 kwietnia zajdą zmiany w rozkładzie jazdy linii tramwajowej nr 27. Wcześniej wprowadzono również modyfikacje w rozkładach innych linii w wyniku przebudowy na Rondzie Ludwika.

UM Sosnowiec
Linia tramwajowa nr 27 w Sosnowcu

W związku z przebudową torowiska wzdłuż ulic generała Andersa i 1 Maja w Sosnowcu ZTM od piątku, 1 kwietnia wprowadza zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej nr 27.

Skrócona trasa

Trasa linii nr 27 zostanie skrócona i będzie kursować od Osiedla Zamkowego Pętla do przystanku Sosnowiec Wspólna oraz od przystanku Sosnowiec Ostrogórska do Osiedla Zamkowego Pętla. Dla ułatwiania pasażerom podróżowania skorygowany zostanie rozkład jazdy komunikacji zastępczej T-27. W ten sposób podróżujący będą mogli się przesiąść do autobusu zastępczego i podróżować dalej, bez zbędnego oczekiwania.

Schemat linii tramwajowej nr 27 (fot. ZTM)

Co się zmieni?

Wskutek modernizacji torowiska na ul. Andersa oraz 1 Maja wymienionych zostanie 6 kilometrów szyn oraz przebudowanych 14 peronów. Zamontowane zostaną nowe słupy wraz z trakcją elektryczną. Prace mają potrwać do lutego 2023 roku, a ich koszt wynosi 34,5 mln zł.

Od 28 marca ZTM dostosował rozkłady jazdy linii autobusowych 35, 160, 690, 902N oraz 935, za sprawą przebudowy na Rondzie Ludwika.