Zmiany w rozkładzie jazdy trzech linii autobusowych. Mieszkańcy zasugerowali korektę

Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach wprowadza zmianę w rozkładzie trzech linii autobusowych. Modyfikacja została wprowadzona na życzenie mieszkańców. Oprócz tego jeden z przystanków zmieni swoją lokalizację i nazwę.

ZTM
Autobusy dąbrowa

Od środy, 21 września zmieniony zostanie rozkład jazdy autobusów miejskich w Dąbrowie Górniczej. Od tego dnia na życzenie mieszkańców linie 606, 638, 656 zmienią część swojej trasy.

Zmiany rozkładu trzech linii autobusowych

  • LINIA 606

W kursach przez Kuźniczkę Nową autobusy obsłużą również Łękę, co umożliwi mieszkańcom tej dzielnicy dojazd i powrót z pracy w dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland. Ostatni kurs linii 606 z przystanku Tworzeń Huta Katowice zostanie przesunięty z godz. 23.23 na godz. 23.13 i również zostanie skierowany przez Kuźniczkę Nową i Łękę. Zmiana skróci czas oczekiwania na przesiadkę pasażerom linii 612 wracającym z pracy ostatnim kursem z Gospodarczej Bramy Śląska (22.34).

  • LINIA 638

Na poranny kurs Podwarpie (6.30) – Osiedle Mydlice Pętla (7.34) zostanie wprowadzony autobus o większej pojemności. Poranny kurs z pętli na Mydlicach (5.43) z przystanku Ujejsce Skrzyżowanie (6.29) zostanie skierowany do obsługi Wojkowic Kościelnych. Kurs powrotny przez Trzebiesławice rozpocznie się o godzinie 6:45. Poranny kurs z pętli na Mydlicach (6.03) zostanie skierowany do obsługi Podwarpia. Kurs powrotny z Podwarpia nastąpi o godz. 7.10 i zostanie skierowany przez Gródki.

  • Linia 656

Z przystanku Gołonóg Dworzec PKP zostaną uruchomione dwa dodatkowe kursy do przystanku Ząbkowice Dworzec PKP: o godz. 4.15 i 23.29.

Wydłużenie linii i zmiana lokalizacji przystanku

Oprócz tego, ZTM od 12 września wydłużył trasę metrolinii M2 do przystanku Tworzeń Huta Katowice. Przyspieszyło to przesiadki z linii 606 i 603 w kierunku Gołonoga i Redenu oraz dojazd do Katowic.

Zmianie ulegnie także lokalizacja, nazwa i status przystanku ”Łosień Droga do Łęki 02”, który będzie zlokalizowany za skrzyżowaniem z ul. Poboczną i od środy, 21 września będzie się nazywał „Łosień Poboczna nż 02”.