Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpi w Sosnowcu. Koncert „Rodzinne Kolędowanie – Święta Noc” w kościele św. Tomasza Apostoła

W styczniu, w kościele pw. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Rodzinne Kolędowanie – Święta Noc”. Wezmą w nim udział soliści, chór i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Fot. Facebook/ Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Koncert ujmujący ciepłem i magią świąt Bożego Narodzenia, w którym znajdują się najpiękniejsze kolędy i pastorałki – informuje Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu. W programie – kolędy w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny: „Bóg się rodzi”, „Jezus malusieńki”, „Cicha Noc”, „Oj maluśki” oraz „Adeste fideles”, a także zajmują autorskie opracowania założyciela zespołu do słów Kazimierza Szemiotha: „Na pasterkę gorole”, „Pasterze nie zwlekali”, Święta to biele” oraz „Polonez-kolęda”. Słuchaczy w świąteczny klimat wprowadzą także góralskie gawędy Hanny Nowobilskiej.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w kościele pw. św. Tomasza Apostoła przy ulicy Orlej 19 odbędzie się 5 stycznia. Początek – godzina 19. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można dostać w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Warszawska 3/20), kasie Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” (ul. Warszawska 2) oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury (ul. Będzińska 65).