Zespół Ørganek wystąpi w sosnowieckiej Muzie. Koncert odbędzie się już w sobotę

Zespół Ørganek wystąpi w sobotę, 5 listopada, w sosnowieckiej Muzie. – W sobotę widzimy się z Państwem w Sosnowcu – można przeczytać w mediach społęcznościowych grupy.

Wikipedia
Organek

Sobotni występ w Muzie to część trasy koncertowej grupy noszącej tytuł nowej płyty „Na razie stoję, na razie patrzę”. Trasa rozpoczęła się 21 października występem w Olsztynie, potem Ørganek koncertował w Koszalinie, Szczecinie i Rotterdamie. Z kolei po Sosnowcu kolejnym „przystankiem” będzie Wrocław.

Przypomnieć warto, że zespół powstał w 2013 roku, Założył go wokalista i gitarzysta Tomasz Organek, który zaprosił do współpracy basistę Adama Staszewskiego i perkusistę Roberta Markiewicza (wszyscy występowali wcześniej w zespole Sofa). Grupa wykonuje rock alternatywny. Tomasz Organek jest laureatem wielu nagród, a w 2019 roku zadebiutował jako prozaik powieścią „Teoria opanowywania trwogi”.

Sobotni koncert grupy Ørganek odbędzie się w sali widowiskowo-koncertowej Muzy (ul. Warszawska 2). Początek – godzina 19. Bilety kosztują 79 złotych.