„ZEN_IT”: nagradzany spektakl bytomskiego Teatru Robimy wkrótce będzie można obejrzeć w Teatrze Zagłębia

W ramach programu Katowicka Runda Teatralna w 2019 roku Teatr Robimy przygotował spektakl na podstawie dramatu Karoliny Fortuny. Przedstawienie „ZEN_IT” otrzymało pięć nagród, w tym nagrodę specjalną Teatru Śląskiego w Katowicach oraz nagrodę specjalną Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Wkrótce spektakl będzie można zobaczyć w Sosnowcu.

Przedstawienia nagradzanego spektaklu odbędą się zarówno w Katowicach, jak i w Sosnowcu – jeszcze w w tym miesiącu:

  • 23 stycznia 2022 roku, niedziela, 19:00 - Teatr Śląski w Katowicach (Scena w Galerii),
  • 27 stycznia 2022 roku, czwartek, 19:00 - Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

Dodajmy, że przedstawienie „ZEN_IT” otrzymało między innymi nagrodę Grand Prix dla najlepszego spektaklu (za spójność wszystkich środków wyrazu brawurowe poczucie humoru i dystans), a także nagrodę za najlepszą reżyserię dla Pauliny Prokopiuk (za pracę z zespołem aktorskim, sugestywność własnej interpretacji, która szła w parze z szacunkiem do tekstu). Wyróżnieni zostali także aktorzy za spójną pracę zespołową.

Powrót w rodzinne strony

Przedstawienie opowiada historię 24-letniej kobiety, która pozbawiona środków pieniężnych zachodzi w ciążę i zostaje zmuszona do powrotu w rodzinne strony. Po powrocie wspomnienia związane z tym miejscem wracają.

– Ona obserwuje z poziomu terrarium, w którym ojciec zamykał rybiki. Te robaki, co przetwarzają celulozę na biopaliwo, które według ojca miały uchronić świat przed ekologiczną katastrofą. Obserwuje ojca, matkę i siebie sprzed lat. Poznaje swoje wewnętrzne dziecko. Trochę ludzkie, trochę nie ludzkie, ale bardziej zdolne do odczuwania czytamy w opisie.

Bilety są dostępne do kupienia na stronie teatru.