Żeglarz i fotograf, który swoje podróże uwiecznia na zdjęciach spotka się chętnymi w Zamku Sieleckim

Spotkanie z żeglarzem, fotografem i podróżnikiem z Dąbrowy Górniczej w Sosnowieckim Centrum Sztuki Zamek Sielecki. Warto posłuchać morskich opowieści.

Facebook/ Jan Wątrobiński
Spotkanie z Janem Wątrobińskim w Zamku Sieleckim

W Sosnowieckim Centrum Sztuki Zamek Sielecki we wtorek (7 czerwca) odbędzie się spotkanie z cyklu Klub EXTRAVAGANCE z fotografem i podróżnikiem j.kpt. ż.w. Janem Wątrobińskim pt.”Morza Północy i ja”. Spotkanie będzie połączone z wystawą multimedialną jego prac.

Kim jest żeglarz?

Jan Wątrobiński jest podróżnikiem z patentem kapitana jachtowego, globtroterem, fotografem, laureatem licznych konkursów fotograficznych związanych z żywiołem wody, sportowiec, pedagogiem, działaczem Polskiego Związku Żeglarskiego. Podróżnik urodził się i mieszka w Dąbrowie Górniczej

Przygodę z żeglarstwem Jan Wątrobiński, kontynuując rodzinne tradycje, rozpoczął po wojnie na Pogorii II. W 1955 roku jako pierwszy w Polsce nauczył się jeździć na nartach wodnych; w 1962 nauczył się nurkować i podjął próbę budowy własnego aparatu tlenowego. Współtwórca Sekcji Żeglarskiej, przekształconej w Klub Sportów Wodnych HUTNIK. Od 1978 roku jest członkiem Klubu Żeglarskiego Huty Katowice. Uczestnik i zwycięzca rywalizacji w regatach żeglarskich, wyścigach motorowodnych i zawodach w jeździe na nartach wodnych. Jest właścicielem pełnomorskiego jachtu „Opti”, na którym od 2001 roku przemierza morza i oceany: wszystkie zakątki Bałtyku, Morze Północne, Kanał La Manche.

Oprócz żeglarstwa Jan Wątrobiński kocha fotografię. Wszystkie swoje wyprawy uwiecznia na zdjęciach. Na spotkanie z tym interesującym człowiekiem warto się wybrać. Wstęp jest wolny.