Zbiórka dla małej Lenki z Sosnowca. Dziewczynka urodziła się z rozszczepem podniebienia

16-miesięczna Lenka z Sosnowca urodziła się z rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że dziewczynka cierpi na szereg innych poważnych schorzeń. Rodzice Lenki dbają, by miała zapewnioną odpowiednią rehabilitację, jednak jej koszty przekraczają budżet rodzinny.

SiePomaga.pl
Zbiórka dla Lenki z Sosnowca

Lenka przyszła na świat w drugiej połowie 2021 roku. Kilkadziesiąt minut po porodzie dziewczynka zaczęła sinieć i przestała oddychać. Po szybkiej interwencji lekarzy okazało się, że Lenka urodziła się z obustronnym rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego. Zaobserwowano u niej również sinicę centralną, hipoglikemię, zwapnienie na sercu, a w toku dalszych badań okazało się, że Lenka ma niedosłuch obustronny.

Wymagana jest ciągła rehabilitacja

Dziewczynka kilka miesięcy po narodzinach przeszła zabieg zamknięcia podniebienia, jednak by prawidłowo mówić i jeść musi regularnie uczęszczać na rehabilitację.

- Współistniejące choroby tym bardziej neurologiczne uniemożliwiają skuteczną pracę specjalistów, dlatego trzeba znaleźć w końcu diagnozę, by móc pomagać w dalszym leczeniu naszej córeczki - wyjaśnia Ewelina Baryła, mama Lenki.

Rodzice proszą o wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na kontynuowanie rehabilitacji oraz wykonanie badań genetycznych. Zbiórkę można wesprzeć klikając w link.

Maja rehabilitacja

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. 18-letnia Maja stanie na nogach? Potrzebna jest pomoc w zakupie sprzętu do nauki chodzenia

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/12/2022

Radny Łukasz Litewka

Może Cię zainteresować:

Radny Litewka pomógł 85-letniej kobiecie spełnić jej marzenie. Wystarczyło 5 minut

Autor: Martyna Urban

08/11/2022