Zasnął za kierownicą i zderzył się z ciężarówką. Do groźnego wypadku doszło na DK 78 w Porębie. Zobaczcie zdjęcia

Do groźnego wypadku doszło na drodze krajowej numer 78 w Porębie. Kierujący fordem 26-letni mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką, a ta z kolei uderzyła w inny samochód. Jak ustalili policjanci, 26-latek zasnął za kierownicą.

W czwartek, 3 lutego, wieczorem, około godziny 20.30, 26-letni kierowca forda, jadący od strony Siewierza, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzył w samochód ciężarowy. Jak relacjonują policjanci, siła uderzenia była tak duża, że scania zderzyła się z jadącym za fordem volkswagenem. Odcinek drogi krajowej numer 78 w Porębie został zablokowany.

Jak ustalili zajmujący się wypadkiem policjanci, 26-letni mężczyzna zasnął za kierownicą. Zarówno on, jak i pozostali dwaj uczestniczący w zdarzeniu kierujący byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dodajmy, że kierowca forda został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych i otrzymał 6 punktów karnych.

Policja: Warto odpocząć w podróży

Policjanci przypominają, że stan psychofizyczny kierowcy ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jak radzą, w przypadku zmęczenia, warto zrobić przerwę w podróży, bądź wybrać inny środek lokomocji.