Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza strefy wydzielone. W autobusach i tramwajach biletów już nie kupimy

Z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19 Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza strefy wydzielone w autobusach i tramwajach. Co to oznacza?

FB/ Metropolia GZM
Tramwaj

We wtorek, 25 stycznia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 995 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, z czego 5509 w województwie śląskim. Z powodu COVID-19 zmarły 63 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 189 osób.

Przypomnijmy, że jak przyznał Adam Niedzielski, minister zdrowia, w najbliższych dniach – z powodu wariantu Omikron – przekroczona może zostać liczba 50 tysięcy zachorowań dziennie, a czarny scenariusz na najbliższe tygodnie mówi nawet o 140 tysiącach zachorowań. Nic zatem dziwnego, że wiele uczelni i szkół przechodzi na naukę zdalną, także inne instytucje wprowadzają obostrzenia.

Strefy z żółto-czarną taśmą

Na takie kroki zdecydowano się w Zarządzie Transportu Metropolitalnego. – W związku z nasileniem się zachorowań na COVID-19, wprowadzamy strefy wydzielone (ochronne) w autobusach, tramwajach i trolejbusach – informuje ZTM.

Co to oznacza? Brak możliwości zakupu biletów u kierowcy czy motorniczego. – Strefy ochronne będą oznaczone żółto-czarną taśmą, obejmą stanowisko kierowcy, motorniczego i pierwsze drzwi pojazdu oraz zostaną wyznaczone w taki sposób, aby wszystkie miejsca siedzące były do dyspozycji pasażerów – wyjaśnia ZTM.

Jak przypomina ZTM, bilety kupić można w:

  • biletowych automatach
  • internecie (na Portalu Klienta)
  • Punktach Obsługi Pasażera
  • punktach sprzedaży
  • mobilnych aplikacjach.