Zakończyła się modernizacja ulicy Siemianowickiej. Wcześniej w tej części miasta powstała obwodnica osiedla Piłsudskiego

UM Czeladź
Ulica Siemianowicka

Wymiana asfaltu, nowy chodnik i nowe, ledowe lampy, a na nich świąteczne ozdoby – zakończyła się modernizacja ulicy Siemianowickiej w Czeladzi. Prace zakończyły się z małym opóźnieniem. – Teraz zarówno na osiedle Piłsudskiego, jak i do zabudowań indywidualnych przy Siemianowickiej, można dojechać i to nie tylko samochodem, po równych jak stół drogach, z różnych stron miasta – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Przy okazji drogowych prac, w rejonie obwodnicy powstało kilkadziesiąt miejsc postojowych na dwóch parkingach. Jeden z nich, między garażami i osiedlem od strony obwodnicy, został – jak informuje miasto – wylany ostatnią warstwą asfaltu i jest do dyspozycji mieszkańców, którzy już nie muszą już parkować na wąskich osiedlowych uliczkach.

Pozostało już tylko wykończenie wjazdów na osiedle i posesje przy ulicy Siemianowickiej.

Obwodnica osiedla Piłsudskiego

Przypomnieć warto, że wcześniej powstała obwodnica osiedla Piłsudskiego. Prace rozpoczęły się w lutym 2021 roku. Pierwszy etap robót oznaczał budowę kanalizacji i sieci wodociągowej. Za inwestycję odpowiadał Mostostal Zabrze, a całkowity koszt wyniósł około 6 mln złotych.

Obwodnica ma około 912 metrów długości. Łączy ulicę Legionów z Siemianowicką i Równoległą. Powstało także rondo (łączące przedłużenie ulicy Siemianowickiej z drogą biegnącą od ulicy Legionów), parking na kilkadziesiąt samochodów oraz kolejny kilometr drogi rowerowej, którą można teraz dojechać na szutrowe ścieżki, po terenach zielonych byłych hałd przy granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Dzięki nowej obwodnicy można się łatwiej dostać do Sosnowca oraz Katowic, a także – w drugą stronę – do Siemianowic Śląskich.

Ulica Siemianowicka

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Sklep sieci Netto

Otwarcie nowego sklepu Netto w Dąbrowie Górniczej

Projekt nowej siedziby Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu

W Sosnowcu powstanie nowa siedziba pogotowia ratunkowego

Chimney 3894422 1920 1

Wymiana systemu grzewczego? Można składać wnioski o dotację

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.

Wojewódzki 30. Finał WOŚP. Koncerty, kiermasz, licytacje

Pani Halina z opłatkami

Pani Halina sprzedaje opłatki. Tak dorabia do emerytury

Galeria Praw Kobiet w Sosnowcu

Teresa Kierocińska zniknie z Galerii Praw Kobiet?